| Anonim13435 a întrebat:

Am si eu o problema...in interiorul vaginului, chiar langa cervix pe unul dintre peretii vaginali am o chestie care la atingere e ca o alunita, e mica nu are mai mult de 1 cm, nu ma doare nu nimic doar ca ma ingrijoreaza ca nu stiu ce cauta acolo... daca cineva stie ce ar putea sa fie va rog frumos sa imi spuneti, va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ginecologul va sti cu siguranta, asa ca du-te la consultatie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai consultul ginecologic poate spune ce este, poate fi şi un polip.
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Orice "chestie" mica(precum spui tu ) aparuta pe peretele vaginal este un semnal de alarma care presupune o neantarziata vizita la medic! Si tie iti este clar ca este vorba despre o "chestie " care n-are ce cauta/dezvolta pe treimea superioara a peretelui vaginal. "Chestia", sau oricum i-ai spune, tot formatiune tumorala se cheama. Asa ca, cel mai bine este ca sa vi direct la Cluj (la Instit. oncologic I. Chiricuta) fara sa te mai plimbi pe la enspe zeci de doctori din orasul tau. Este cel mai bun din tara(dotare+specialisti care nu "tin" buzunarul /mana intinsa!) si mai mult, aici ti se va spune clar, fara prea multa bajbaiala daca este o tumora benigna sau maligna.

| Dienuka a răspuns:

Colul uterin poate fi perceput ca o umflatura. Bineinteles ca trebuie totusi mers la medic pentru a vedea exact ceea ce este.

| gabrielgypps a răspuns:

Alessia5158 a dat un raspuns bun, insa depinde unde locuiesti tu. daca esti pe aproape, nu ezita sa vorbesti cu mama ta despre asta si sa te sprijine. daca stai la o oarecare distanta, mergi mai intai la ginecolog.sigur nu are 1 cm, e o iluzie tactila. oricum, nu are ce cauta acolo, si trebuie vazut urgent ce si cum.

| Liviu a răspuns:

Pana nu vad " datele problemei " nu te pot ajutalaughing

Sigur nu l-ai pus pe Domnu Tom degetel pe acolo?
Fa bine si du-te la doctorbig grin

| Sinedd a răspuns:

Noi nu avem de unde sa stim, du-te la ginecolog acolo, cu siguranta te va ajuta!

| stick a răspuns:

Buna, mergi la un medic urgent, ar putea fi un chist sau un neg intravaginal, succes!

| TiMan a răspuns:

Un copilrolling on the floor
Nu acum serios... du-te la un ginecolog, poate e ceva grav si decat sa regreti mai tarziu... stii cum se spune : MAI BINE PREVII DECAT SA TRATEZI +ca 1cm e destul de mare in comparatie cu nefericita locatiestraight face

| Andreea50 a răspuns:

Misteriosul punct G? happy