| Freshhhhho1 a întrebat:

Buna ziua ma numesc Stoian Alexandru si am si eu o mare problema s-a intamplat pe data de 1 noiembrie,ma foiam ce ma foiam in pat,nu aveam somn si am dat sa ma ridic din pat si cand m-am ridicat,m-am ridicat cu capu sus,si din secunda aceea am urmatoarea senzatia parca am o slabiciune asa la gat,si uneori parca numai imi simt gatu deloc,e o chestie foarte deranjanta chestia asta sad am fost la spitalul sfantul pantelimon mi-am facut o radiografie si nu a iesit nimic,acum mi-am facut programare la reumatologie,voi ce ziceti ca ar putea fi? si uneori am niste furnicaturi pe gat si daca ma ating in zona cu furnicaturi, numai simt gatu deloc sad
chestia asta am mai avut acum jumate de an da mi-a trecut de la sine in 2 zile acum vad ca sunt deja 2 luni si ceva si tot nu mi-a trecut,vad ca e o treaba foarte serioasa sad, dati-mi un sfat ce sa fac sau unde sa merg si v-as fi foarte recunoscator :* va multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa te vada un neurolog, sa nu fie o afectiune degenerativa a muschilor. Desi simptomele sunt stranii, e bine sa consulti apoi un psihiatru, mai ales daca neurologul exclude o problema specifica

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum spune si Brigaela, poate fi de la altceva. Posibil ceva la coloana sau pe sistem nervos. Daca stii ca stai mult pe scaun sau intr-o pozitie nasoala mult timp poate fi de la coloana. Deci, la medic.

| BBiiiaa a răspuns:

Corpul uman e un tot unitar. Te poate durea gatul dar sa ai o afectiune intr-o zona la care nu te-ai fi gandit. Asa ca medicul e cel mai pertinent sa iti dea un diagnostic. Eu zic sa nu mai cauti pe net sau sa nu mai asculti parerile tuturor, pentru ca fiecare crede altceva si mai rau ai sa te ingrijorezi.

| Anitaaaa a răspuns:

Du.te la un specialist!