| Ng_Gosha_2000 a întrebat:

Salut, am 17 ani si as vrea sa vorbesc cu o fata pe Facebook, in realitate nu ne cunoastem dar tot cred ca este o idee buna happy. In primul rand m-a acceptat ca prieten si as vrea sa incep o conversatie dar nu stiu cum sa incep

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FosforPetrut a răspuns:

Eu am inceput cu "cf?" Si a functionat dar daca nu vrei varianta asta incerca sa deschizi un subiect si dupa sa-l dezvolti, daca stii de cv ce ii place incepi si vorbeste despre acel lucru, cere-i o parere sau cv despre lucrul ala. Iar daca nu stii ce ii place, pur si simplu deschide un subiect care iti place si depre care esti cat de cat documentat si incerca sa il dezvolti implicand-o si pe ea, desigur poti folosi si chestii comune cum ar fi scoala, liceul, unii profesori sau persoane

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea incepe cu:
"buna ziua" sau "salut"
Apoi continua cu:
"ce mai faci?
"ori, voiam sa te aud"...
"nu ai vrea sa ne vedem la o prajitura sau suc?"

| Ng_Gosha_2000 explică (pentru Violleta2022):

Nu merge asa mi-a spus si sora mea asa salut si apoi nici macar nu rs trebuie stearsa din prieteni si blocata totodata si odata dau ochii cu ea mersi de sfat

| Ng_Gosha_2000 explică (pentru Kevlar):

Buna ba da eu am masina da n-am carnet da dau ochii cu ea odata si atunci o se linga pe bot mersi de sfat

Răspuns utilizator avertizat