| SoWeird a întrebat:

Salut, am 15 ani si as vrea sa vorbesc cu o fata pe facebook, in realitate nu ne cunoastem dar tot cred ca este o idee buna :). In primul rand m-a acceptat ca prieten si as vrea sa incep o conversatie cu ea, am dat de niste sfaturi foarte bune in urmatorul "ghid" http://full.sc/16iY8J8
Am inteles cum sa incepi o conversatie cu ea si alte chestii importante dar am nevoie de putin ajutor :
Ii spun buna, dupa ce-mi raspunde ar trebui sa incep un subiect de discutie, si nu unul plictisitor, sa vorbim despre mai multe chestii, etc.
Voi da funda celui care-mi spune cele mai multe subiecte de discutie, de exemplu : Ce filme iti plac? / Ce muzica asculti?
Dar de asemenea si niste moduri amuzante/convingatoare cu care o pot invita in oras.
Astept raspunsuri cat mai multe si voi da funda doar celui care merita intr-adevar!
Daca dati raspunsuri doar ca sa imi spuneti ca nu e o idee buna, imi pare rau dar nu o sa le iau in considerare :|

13 răspunsuri:
| sayWhaaat a răspuns:

Da-mi facebook-ul tau pe privat, iti pot oferii ajutor mai detaliat acolo.

| Mymiii a răspuns:

Ar trebui mai intai sa te uiti pe contul ei si sa vezi ce ii place. Iti spun din experienta canoi fetele, uram momentele in care baietii pun intrebari mult prea personale sau intime. Incearca sa nu depasesti o limita si sa ai bun simt! Intreab-o la ce scoala este, ce materie ii place dar nu te axa prea mult pe asta...Scoala poate fi un subiect plictisitor cand e vorba de ore dar interesant cand e vorba de pauze( poti sa o intrebi de colegi cu care se intelege cel mai bine). Sa nu insisti foarte mult pe domeniul scoala. Intreaba putin de familie dar foarte putin si dupa intreaba ce animale ii plac...FA-i la un moment dat un compliment dragut dar sincer. Si te rog din suflet, atunci cand ii spui :"Buna! Ce faci?" nu ii spune "frumoaso" sau "gagico" sau nu mai stiu eu cum. Te va respinge imediat! Nu incerca sa fii chiar cel mai amuzant sau sa-i spui bancuri. Poti intra pe siteul English jokes pe fb, acolo sunt poze amuzante si daca iti place mult una, da-i un link si ei. Incearca inainte de toate sa fii cu bun simt, caci sunt sigura ca multi o intreaba ce face si multi o enerveaza.

| mateicoca a răspuns:

Ce ii place ei, concentreazate pe ce vrea ea.

| Nobody35 a răspuns:

Bună. La fel am facut si eu cu un baiat pe FB ( sunt fata laughing ). Mi s-a parut simpatic si am vrut sa il abordez. Am avut foarte mari emotii, gandindu-ma ca s-ar putea sa nu imi raspunda. Eu am inceput cu un simplu " Buna! ", iar el mi-a raspuns. Nu trebuie sa iti pregatesti replicile dinainte sau subiectele de discutie, totul vine de la sine. E aiurea daca o intrebi de scoala. Ai putea sa o intrebi ce pasiuni are si apoi dezvolti subiectul pornind de la una dintre ele. Daca aveti aceleasi gusturi la muzica, puteti face "schimb" de cateva melodii, asemenea si cu titluri de filme. Fii cat mai natural si sigur pe tine! Daca vezi ca ii place sa vorbească cu tine, dupa un timp poti sa o inviti in oras. Pentru o prima intalnire nu e indicat sa mergeti in restaurante selecte sau cluburi. O poti invita la o plimbare prin parc, la cinema. Daca afli ce ii place e cu atat mai usor pentru tine, stii unde sa o duci :d. Succes cu asta! happy

| BTWIN a răspuns (pentru Nobody35):

Vai da ce nume feminin ai laughing

| Nobody35 a răspuns (pentru BTWIN):

Contul nu este facut de catre mine laughing.

| Annabelle21 a răspuns:

Uite incearca sa o intrebi despre muzica, filme... Si nu pune prea mult accent pe scoala. Nu te baga in viata ei personala. Nu o intreba de relatii sau chestii de genul asta. Incearca sa afli ce ii place ei. Apoi te poti documenta putin sa afli cate ceva informatii despre pasiunile ei. Fii cat mai natural si incearca sa nu fii plictisitor. Nu vorbi prea mult despre tine. In orice caz, sa nu vorbesti despre fotbal. Unele fete urasc fotbalul. Si daca vrei sa o inviti in oras incearca ceva de genul " Scuze, ce faci sambata? Eu nu prea as avea ocupatie si ma gandeam sa iesim si noi la o pizza ca nu am mai mancat pizza de nu mai stiu cand " Sau ceva de genul : " Hei, uite ce frumos e afara, nu vrei sa iesim si noi sa ne plimbam putin? " Si cand vorbesti cu ea sa nu o iei cu "frumoas-o" "scumpi " sau "iubire" ca s-ar putea s-o sperii. Dar poti insa sa incerci cu cateva comlimente dragute si din inima. Sau daca nu iti vine nimic in minte incearca ceva de genul "Esti cumva venita din strainatate ca n-am mai vazut o fata asa frumoasa in Romania." sau " Nu stiu ce le-ai facut, dar ochii tai sunt de o frumusete aparte. "
Si incearca daca va intalniti, cand o privesti sa o privesti direct in ochi. Noua, fetelor, nu ne place ca baietii sa ne analizeze ca un robot, din cap pana-n picioare. Daca vrei mai multe sfaturi da-mi adresa ta de facebook. Iti pot zice mai multe acolo. Mult succes! Si uite inca ceva : fii sincer cu ea! Fetelor le place sinceritatea!
Si sa nu vorbesti in nici un caz despre alte fete.
Si uneori daca va intalniti si vorbesti cu ea fata-n fata, prefa-te ca nu ai auzit ce-a spus si inventeaza o scuza de genul : " Iarta-ma, am fost vrajit de frumusetea vocii tale si am pierdut firul discutiei "
Ok, sper ca te-am putut ajuta! Iti doresc mult succes!

| Ionutdrg1998 a răspuns (pentru Annabelle21):

Buna! da.mi și mie te rog adresa ta de Facebook, poate dacă ai timp mă ajuți și pe mine

| nineo a răspuns (pentru Annabelle21):

Buna, adauga-ma pe Facebook Cosmin Drew's, am o poza cu un tricou albastru si restul roz. Te rog

| kostea93 a răspuns:

Lucru pe internet pentru informatii skype kostea94n

| Familidhxhd a răspuns:

Cf

| Ng_Gosha_2000 a răspuns:

Am nevoie de ajutor si eu ma ajuta cineva

| Mirea_George_1983 a răspuns:

Te vreau eu