| Alvarez11 a întrebat:

Salut, am 18 ani si as vrea sa vorbesc cu o fata pe Facebook, in realitate nu ne cunoastem dar tot cred ca este o idee buna :). In primul rand m-a acceptat ca prieten si as vrea sa incep o conversatie cu ea, am dat de niste sfaturi foarte bune in urmatorul "ghid" http://full.sc/16iY8J8

Am inteles cum sa incepi o conversatie cu ea si alte chestii importante dar am nevoie de putin ajutor :

Ii spun buna, dupa ce-mi raspunde ar trebui sa incep un subiect de discutie, si nu unul plictisitor, sa vorbim despre mai multe chestii, etc.

Voi da funda celui care-mi spune cele mai multe subiecte de discutie, de exemplu : Ce filme iti plac? / Ce muzica asculti?

Astept raspunsuri cat mai multe si voi da funda doar celui care merita intr-adevar!

Daca dati raspunsuri doar ca sa imi spuneti ca nu e o idee buna, imi pare rau dar nu o sa le iau in considerare :|

3 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Salut,
Bănuiesc ca e prima data când discuți asa laughing relaxează-te și nu mai planifica totul ca,, băbuță,,
Însă totuși prima impresie contează, asa ca poți începe cu un,, bună,, dar nu mai continua cu întrebarea,, ce faci?,, te asigur ca e super plictisitoare și răspunsul va fi un amarat de,, bine,, și cam aia e discuția.
Incepe și tu,, bună te am observat pe Facebook. Etc mi-a s dori sa discutam... Dacă nu te deranjează,, Etc Formulează tu ceva care sa îți reprezinte sentimentele tale. Nu astepta de la alții sa îți formuleze propoziții... Fii sincer și formulează totul cu bun simt. Poți întreba de filme, hobby-uri, muzica, cunoștințe(arta, poezie, sport etc) natura, animale. Sunt o mulțime de subiecte de abordat.
Sfat, nu epuiza toate subiectele într-o zi. Ce e mult strica știi foarte bine. Și poate deveni plictisitor. Fii tu cel care ii spune ca o sa mai discutați și încheie discutia. Fiindcă o poți face sa rămână curioasa cu privire la persoana ta. Fii echilibrat și ai răbdare. Iar dacă răspunsurile o sa înceapă sa fie,, aha,,,, mersi,,,, ok,, retragete și pune capăt discuției pentru acea zi, căci poate ai prins-o într-o faza mai proasta.
Numai bine! Fii încrezător! Îți vom tine pumnii!?

| Andreeush a răspuns:

Îți faci prea multe griji, dacă întradevăr îți place de ea atunci vorbește cu ea, subiecte de discuții vei găsi pe parcurs.
Important e să nu te stresezi, să nu ai emoții prea mari.
Poți să o întrebi ce pasiuni are, ce hobby-uri are, ce îi place să facă în timpul liber. Încearcă să vezi ce lucruri aveți în comun.

| lilith16 a răspuns:

De ce te chinui atat? fii natural si lasa sa vina lucrurile de la sine, stai chill ca o sa fie bine(: