| adriana_6506 a întrebat:

Salut am 17 ani si in urma cu ceva ani mi-am introdus degetul in... si am sangerat dar foarte putin. si dupa cateva zile mi-a venit pentru prima data menstruatia. oare mai sunt virgina?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eti virgina pana cand este implicat un barbat in proces.

| Elena1234456 a răspuns:

Normal happy. daca ti-a venit ciclul esti virgina, nu are nici o legatura.

| llllllllllll a răspuns:

O fata nu mai este virgina din momentu in care are un act sexual. Este posibil sa-ti fi fisurat putin himenul, dar asta nu inseamna ca nu mai esti virgina. Sunt multe cazuri in care himenul nu este prezent. Se poate sa se fi rupt in copilarie, sau din cauza unor exercitii fizice, sau in foarte putine cazuri sa nu existe de la nastere. Dar asta nu inseamna ca nu persoanele respective nu mai sunt virgine. Nu mai esti virgina din momentu il care ai avut un contact sexual.

Bafta!

| karellen a răspuns:

Well, chiar dacă ți-ai rupt himenul, ești virgină până în momentul când îți începi viața sexuală

| scarly86 a răspuns:

Nu mai esti virgina, degetul tau a penetrat himenul(bariera care face diferenta) rupandu l putin, ti a curs putin sange.asta se numeste deflorare/desvirginare. apoi ti a venit prima menstruatie, cum este si normal la varsta ce ai avut o, dar menstruatia n are nici o legatura cu virginitatea. ea este prezenta si la virgine si la restul.

| madalykuka a răspuns:

:O:O
ai 17 ani si ti-a venit abia acum menstruatia...raised eyebrows
du-te la un ginecolog,, trebuia sa-ti vina ciclu cel tarziu la 16 ani,,,

| Rose_2860 a răspuns:

Ce legetura are ciclul cu virginitatea?laughing Eu cred ca mai esti virgina, doar ti' sangerat putin dar nu s-a rupt himenul doar de la un deget.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap eu cred ca nu mai e virgina; pentru ca a sangerat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu mai esti virgina pentru ca ai sangerat

| adriana_6506 explică:

Am spus ca in urma cu ceva ani
aveam 14 ani cand mi l-am introdus, mi-a curs sange. foarte putin. am crezut ca nu mai sunt virgina
si dupa cateva zile mi-a venit ciclul.
asta s-a intamplat cand aveam 14 ani nu acum