| Iulia_Mitrache_1998 a întrebat:

am 18ani si am folosit cat timp eram virgina un ob pentru ca urma sa ma duc la mare si chiar imi doream sa intru in apa. Am gasit la magazin si l-am luat pe cel mai mic, si cand l-am introdus nu m-a durut, a fost un pic cam incomod la inceput cand ma miscam dar in rest a fost totul ok, m-am obisnuit cu el si nici nu ii simteam prezenta acolo, apoi l-am dat jos dupa 2ore si nu am mai folosit deloc. La cateva luni mai tarziu, in jur de 5-6 am avut primul contact sexual cu iubitul meu, m-a durut putin la inceput, nu a fost o durere insuportabila, chiar suportabila pot spune si a trecut repede, insa nu am sangerat absolut deloc cand am avut contactul. tind sa precizez ca e bine dotat, iar el mi-a spus ca e posibil ca urmatoarea menstruatie sa fie mai abundenta daca nu mi-a curs in timpul primului act. insa si el s-a mirat ca nu mi-a curs, dupa contactul sexual iarasi aveam discomfort la urinat si mici usturimi inauntru care au trecut dupa cateva zile, dar menstruatia nu a venit asa abundenta, a fost destul de normala. Oare si-a spus ob-ul cuvantul? este vreo sansa sa ma fi dezvirginat cu el?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Lipsa sangerarii din momentul dezvirginarii tale se datoreaza faptului ca himenul,, pasaricii'' tale a avut o structura mai aparte si anume aceea ca a fost practic NEvascularizata. In concluzie folosirea acelui OB (foarte mic) nu are absolut nicio legatura cu dezvirginarea si lipsa sangerarii. Aceasata particularitate a himenului,, pasaricii''tale este descris in articolul publicat in revista stiintifica Descopera.ro din care am extras urmatorul fragment : ""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus mai ales in trecut dar chiar si in zilele noastre la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale moderne, actule a reiesit ca doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu mult după primul contact sexual, uneori abia in momentul nasterii primului copil, în schimb în cazul unui procent de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, sau indepartarii dincolo de limita normala de desfacere a picioarelor in timp ce face balet, spagat, gimnastica, la practicarea excaladei, a catararii sau alpinismului, la practicarea ciclismului, sau spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte." In mod sigur si tu te afli printre cele care pot fi acuzate pe nedrept de o fapta inexistenta fiindca majoritatii oamenilor le lipsesc cele mai elementare cunostinte si informatii in aceasta privinta. Ar fi indicat ca mai intai fiecare sa citeasca si sa se informeze corect si doar pe urma si numai daca are si argmente clare, certe si corecte sa lanseze acuzatii mai mult sau mai putin fondate. Multa sanatate! Articoul la care am facut trimitere a fost publicata in cotidianul; http://realitateadamboviteana.ro/de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele/

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Eu nu inteleg cum ii puteti crede pe iubitii astia ai vostri, orice v-ar spune.
Ai stat putin sa analizezi partea cu "e posibil ca urmatoarea menstruatie sa fie mai abundenta daca la dezviginare nu ti-a curs sange"? Pentru ca e complet absurda. Ce legatura are sangele de la menstruatie cu cel de la dezvirginare? E ca si cum ai spune ca daca te-ai taiat la deget si nu ti-a curs sange e posibil ca viitoarea menstruatie sa fie mai abundenta.
Nu, nu cred ca te-ai dezvirginat cu OB-ul. Poate o sa iti curga sange la urmatoarele contacte sau poate ai avut un himen nevascularizat.

| mihai69 a răspuns:

Nu te poți dezvirgina cu un OB. În cel mai rău caz, te poți deflora, dar și aia destul de greu. Ori ai un himen elastic, ori ți l-ai terminat prin alte activități...

| Emilian65 a răspuns:

Da, in urma contactului sexual avut cu iubitul tau, cu siguranta nu mai esti virgina.

| minrest a răspuns:

Atunci cand te-a durut ai fost deflorata, sangerarea nu e obligatorie, si nici chiar durerea. Sangele ingrosat de la ciclu nu are nici cea mai mica legatura cu picaturile de sange curat de la ruperea himenului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

God, NUUU! OB-ul acela nu te-a abuzat!
Corpul fiecarei femei este diferit, pe altele nu le doare, altele nu mai pot de durere, unora le curge cateva picaturi de sange, altora... balta. Este perfect normal ca dupa primul contact sexual sa ai mici usturimi si un discomfort la urinat... ca doar **** Foarte frumos, gimnasto-dansatoare mica laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai fratilor.Cand o sa invatati ce inseamna verbul "a dezvirgina"Cum sa te dezvirgineze un ob? Numai un baiat o poate 8face.Asa,nu ti-a curs sange pentru ca s-ar putea ca himenul sa nu se fi rupt, probabil ai un himen ft elastic

| Iulia_Mitrache_1998 explică:

Mentionez ca am facut si gimnastica 1an de zile si dansuri 3 :3