| ZqRRR a întrebat:

Salut, am 17 anii și am nevoie de ajutor va rog, deci mi-am decalotat și eu penisul și când îmi ating capul penisului cu degetele simt o senzație neplăcută, adică o usturime, când fac dus mă spăl cu apă călduță bine, dar tot mă ustura când îl ating...Din cauza asta mi-e frica sa am contact sexual cu fete, fiindca mi-e frica de usturimea aia. E ceva normal? AJUTAȚI-MA PLZ!

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Decalotat mă nebunilor nu decoltat ce limbă vorbiti, iar durerea sau usturimea este normala la inceput deoarece glandul este sensibil dar daca il decalotezi des il speli se va atenua durerea.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa spui ca ti-ai DECALOTAT penisul, ca docoletul il poarta doar femeile, la sani laughing

Ceea ce ai tu se cheama fimoza si trebuie sa mergi la un medic UROLOG, ca sa constate gradul fimozei si sa iti recomande tratament sau procedura chirurgicala.
Daca este stadiul 3 sau 4 de fimoza, nici nu poti avea sex cu fetele, ca-i imposibil sa ai erectie si sa se decaloteze singur.

| ZqRRR explică (pentru Violleta2022):

Nu am nici un fel de fimoza, pot sa mi trag acel prepuț de pe penis foarte bine, dar gen mă ustură capu penisul...

| ywar a răspuns:

Esti inca foarte crud, penisul tau este foarte sensibil. Oricum cand vei face sex dupa doua miscari te vei termina instant.
La dus decaloteaza penisul si incearca sa-l porti asa in chilot. Daca nu cu ocazia dusului il decalotezi, iar cu vremea o sa vezi ca o sa fie mai putin sensibil. Ai rabdare, deocamdata esti crud si nu ai nici experienta...mai usor cu sexul ca nu o sa-ti iasa sau faci tampenii.

| FredericChopin a răspuns:

Ai mesaj in privat

| FredericChopin a răspuns:

Trece de la sine nu te mai gandi

| ZqRRR explică (pentru FredericChopin):

Cum sa nu mă gândesc că am ratat 3 fete până acum că nu sunt pregătit ce sa fac sa nu mai am senzația accea?

| FredericChopin a răspuns (pentru ZqRRR):

1ori rabzi si o faci asa ai sa vezi ca nu simti nimic 2 mai astepti un pic sau e si varianta a3 sa ii faci doar oral si asta e ceva decat nimic dar eu cred ca tu inca nu esti pregatit exact aceeiasi senzatie o aveam eu cand aveam 16 ani si vreiam sa fac sex mai asteapta si tu macar 2-3 luni uite eu de ex mi-am facut o la 17 ani si 9 luni desi vreiam sa o fac de la 16 ani adica cu alte cuvinte eu am inceput sa vreau sex de la 16 ani si a trebuit sa mai astept 1an na mam msi masturbat am mai vazut un film xxx etc na acum vorba aia nu esti motan in calduri da si cam asta e sper ca te am ajutat bafta PS nu ii asculta pe astia ca daca o faci inainte de 18 devii un golan sau ca daca o faci inainte de casatorie e pacat etc ca si mie cati nu mi au spus ha ha cati dar ei... da multa bafta zi buna

| Ionel25631203 a răspuns:

Stai limistit ca e bine stiu din propie initiativa am patit la fel

| catelushatha69 a răspuns:

Te cheama cumva george joita?

| alintata166262 a răspuns:

Bună și partenerul meu se afla în situația asta de când și a decoltat penisu are dureri și când merge cateodata ma pune sa I o tin ca sa se deplaseze. este greu mi e mila de el dar sunt bucuroasa ca insfarsit a făcut decoltarea. în legătură cu întrebarea ta da! este perfect normal. dacă nu ți o decoltai rămânea fragila și se rupea. sănătate!

| ZqRRR explică (pentru alintata166262):

Nu ai întăles întrebarea., Eu am spus daca pot avea contact sexual așa cu usturimea aia mă gândesc că nu te ustura in timpul sexului sau, așa trece de la sine?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alintata166262):

Alintata scrii tîmpenii decoltat este doar un maieu sau o bluza in cazul fetetelor sa se vada sînii, decoltat nu poate fi penisul.

| georgica1994 a răspuns:

Desi este sensibil la atingere, la contactul sexual nu vei mai simti acea sensibilitate, vaginul este umed si moale big grin