| sannyy a întrebat:

Am 18 ani si nu am ciclul, insa duc un tratament! Vreau sa stiu daca influnteaza cumva asupra tratamentului dat daca intretin relatii sexuale! Ajutami-ma! Mersii!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu. Dar e posibil ca tratamentul să influențeze calitatea vieții sexuale (libidou mai mic sau dimpotrivă, mai mare ca de obicei; secreții vaginale diferite etc.).
Ideea este că dacă ai chef, poți s-o faci fără grijă, dar nu și fără cap: folosește prezervativul!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai corect ar fi sa intrebi medicul care te trateaza, pentru ca nu stim natura tratamentului si problemele tale de sanatate.
In principiu, daca foloseste prezervativ la absolut fiecare partida sexuala, nu ar trebui sa exsite nici un fel de problema, dar ma repet, poate este bine sa intrebi medicul, inainte sa complici lucrurile.

| corbulalbrosu a răspuns:

Intretinerea de acte sexuale nu poate sa afecteze de loc eficacitatea tratamentului urmat deoarece o activitate fizica nu poate influenta activitatea hormonilor administrati. Multa sanatate!