| Twister09 a întrebat:

Salut. Masturbarea poate duce la ejaculare precoce?
Vreau sa știu de ce ma termin asa repede când întrețin relații sexuale.
Țin sa precizez ca sunt începător

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da! Masturbarea excesiva poate duce la ejaculare precoce sau imposibilitatea unei erectii, cand esti cu o fata/femeie in pat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate.

| doctorandus a răspuns:

In anii '70 ideea ca masturbarea produce ejaculare precoce era o ipoteza cu probleme, in secolul XXI este pseudologia fantastica. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.

Ca afirmi ca valabile flogisticul, eterul luminifer sau ca masturbarea produce ejaculare precoce, cam tot dracul ala e.

Poti citi mai multe pe http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

| dullcat a răspuns:

Buna.Raspunsul e nu. Termini repede tocmai fiindca esti incepator si nu ai experienta.

https://www.u-potent.ro/......-mai-greu/

| 94Lucifer94 a răspuns:

Dimpotrivă, e posibil ca atunci cand vei avea iubită, daca ai facut asta de prea multe ori, sa nu mai simți plăcere cu ea.

| ALM2000RO a răspuns:

Nu duce la ejaculare precoce, poți s-o faci liniștit pentru că nu are cum să-ți afecteze din niciun punct de vedere calitatea sexului!

| pufulescu0o a răspuns:

Ce inseamna repede pentru tine? Ce inseamna repede pentru partenera ta? A spus ea ca termini prea repede sau ti se pare tie?
ok, este parerea partenerei deci data viitoare cauta sa vezi exact cat rezisti. Cu ceas la mana sau cu privit la ora de la tv, incearca din rasputeri sa iti faci o idee despre ce vrea duduia aceea.
Nu prea imi place mie sa dau scriu cifre pe aici, fiindca depinde de prea multe necunoscute... dar ca incepator, daca este ceva la 10 minute disponibil atunci e super.