| Marian1818 a întrebat:

Salut.
Am 18 ani si sunt inca virgin, vreau sa stiu si eu daca la primul raport sexual se face protejat sau nu?
Mentionez ca am o prietena dar ea inca nu e pregatita, si am sa astept pana cand o sa fie gata. vreau sa stiu doar asta!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| IceKitty18 a răspuns:

Eu am facut.o cu prezervativ. Si cred ca e cel mai bine. LA inceput am vrut sa o bage sa zic asa fara, na fiind prima data, dar dupa am zis ca e mai bine CU ca sa evite sangele pe "junior". Oricum nu e o problema sangele, dar cand o sa o simti inauntru amandoi o sa vreti sa faceti niste miscari de "du-te vino" iar daca nu ai prezervativ poate te termini, si ar fi enervant sa o bagi odata si dupa sa o scoti sa pui prezervativ. Deci categoric faceti cu prezervativ. Va recomand laughing durex extra safe, nu astea le folosim si desi sunt fff putin mai groase au spermicid si se simte foarte bine la fel si cu ele si sunt foarte rezistente.

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu numai primul, ci oricare se poate face protejat sau neprotejat. Daca il faci protejat, protectia poate sa functioneze sau sa esueze. Daca o faci neprotejat, poti sa o scoti inainte de ultimul moment sau dupa. Daca o scoti inainte poate sau nu sa ramana insarcinata. Daca nu o scoti, iar poate sau nu sa ramana insarcinata. O fata care foloseste AC poate sau nu sa raman insarcinata, si de asemenea, poate sau nu sa sufere de efecte secundare, poate chiar si de o embolie pulmonara.
Daca ramane insarcinata, poate sa faca sau nu avort. Daca face avort, poate sa sufere sau nu de depresie post-avort sau alte afectiuni. Daca naste, poate sa sufere sau nu de depresie post-partum.
Sexul merge mana in mana cu responsabilitatea sau iresponsabilitatea.
Daca o iubesti cu adevarat, vei avea grija sa o feresti de rau si sa fi responsabil de urmarile activitatilor "recreative" si sa fii alaturi de ea prin orice va trece. Mai bine sa zic, "prin orice veti trece".

| RAY a răspuns:

Esti sigur ca nu te va lasa pentru un badboy,un baiat smecher care stie cum sa se comporte cu o fata in fine esti inca mic, multa bafta sa ma anunti cand o vei desvirgina bine, fi mai tupeist, o fata e pregatita cand stie ca are baiatul potrivit langa ea, intreab-o pe mama ta sa vezi ce va spune sau sorata orice femeie care e intro relatie face sex, cum o faci pentru prima oara fa-o neprotejat sa simti si tu vaginul, multa bafta, vei vedea ca viata e grea acuma visezi la multe vei realiza ca nimic din ceea ce sti acuma nu e adevarat e o iluzie inclusiv iubirea, fa-ti un cont de fb bagati niste poze cool cu un badboy ai tupeu sa vezi ce iubi ai?

| Nustiucinece a răspuns (pentru RAY):

Nu am vazut om mai sceptic ca tine.

| RAY a răspuns (pentru Nustiucinece):

Wow asta da compliment, sunt ateu, nu cred in nimic si totusi nimicul e totul vorba lui einstein

| Emilian65 a răspuns:

Da, la primul contact sexual este bine sa va protejati.

| Klandestin a răspuns:

Ii o intrebare buna!
Icekitty18, si eu m`am dezirginat fara, dar cu prezervativ nu stiu cum ai reusi, chiar nu am intrebat niciodata asta

| IceKitty18 a răspuns:

Da si tin sa te felicit ca o astepti pe prietena ta :* putini mai fac asta. Si am uitat sa iti mai zic, cum ai zis ca inca esti virgin, o sa te termini foarte repede, deci nu stiu daca si pe prietena ta o sa poti ca na, avem nevoie de mai mult noilaughing asa ca iti zic iar sa o faci cu prezervativ, si sa aveti macar o cutie ca dupa poate o mai faceti odata laughing dar garantez ca o sa o faceti nu stiu de ce laughing

| Betrix a răspuns:

Da fa-o protejat.

| Senesis a răspuns:

Protejat, iti spun din proprie experienta. Am stat cu teama pana mi-a venit menstruatia, chiar daca de abia ne atinseseram. O sa citesti o groaza de nebunii pe net dupa de te ia cu ameteala.

| Marian1818 explică:

Multumesc tuturor!