| MaximSpeed a întrebat:

Salut am 18 ani, Sunt baiat si am avut o relatie de 4 luni cu o fata,eu am iubit-o si o iubesc foarte mult,m-am purtat foarte frumos cu ea, insa ea s-a despartit azi de mine spunand ca nu ne potrivim, am plans toata ziua si nici de dormit nu pot dormi,ea spune ca s-a despartit de mine ca nu ne potrivim,pot spune ca e prima iubire adevarata,ajutati-ma pentru ca mi-e frica sa nu intru in depresie,va rog fara comentarii aiurea pentru ca si asa sunt destul de suparat, Multumesc

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pune mana si citeste, asculta muzica, fa ceva sport si mananca multe fructe. Astea mici habar n-au ce e aia potrivire si tu suferi aiurea. Fii tare! Apare ea alta mai faina si mai in masura sa te aprecieze!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Las, ca o sa gasesti alta, 4 luni e nimic, ai doar impresia ca o iubesti asa mult

| R0R0 a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru tine!
Trebuie sa te linistesti, sa fii puternic. Mai ales, sa nu afle ea de "suferinta" ta.(in general fetele isi bat joc de asta). Comporta-te ca atare(adică ignor-o).Isi va da seama mai incolo ce a pierdut

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Singurul meu sfat este sa cauti alta fata sau sa-i dai timpului timp daca chiar asa marcat esti dupa fiinta ta minunata cu aura deasupra capului.

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Ei bine, fiindca esti baiat, te poti refugia in jocuri, gaming cat de mult poti.Stiu ca te doare foarte tare,fiind prima ta iubire.
Ca sa nu intrii in depresie,nu te mai gandi la ea,sau daca vrei o razbunare, trimite-i un cadou de craciun:un trandafir negru, sau alta culoare, ofilit.
Iti urez bafta si se apropie Cracuinul, deci nu intra in depresie sau te bat!laughing