| MaximSpeed a întrebat:

Salut,cum trec mai repede peste o despartire? Sunt baiat si am avut o relatie de 4 luni cu o fata,eu am iubit-o si o iubesc foarte mult,m-am purtat foarte frumos cu ea, insa ea s-a despartit azi de mine spunand ca nu ne potrivim, am plans toata ziua si nici de dormit nu pot dormi (am 18ani).

Răspuns Câştigător
| Nonzen a răspuns:

Salut! happy
Ascultă-ma bine:
1. Descarcă-te! Uită-te la ceva trist și mănâncă ceva dulce în același timp, apoi ascultă o melodie tristă și gândește-te la tot.
2. După ce te-ai descărcat... Realizează că s-a termina totul, ai nevoie de cel puțin 20min de liniște și să-ți seama că ea de fapt are și alte motive pentru care s-a despărțit de ține, nu te mai iubește.
3. Apoi, sterge-ți nasul și lacrimile și uită-te la o comedie.
4. După aceea realizează că o să-ți treacă și că o să ai altă prietenă pe care o s-o iubești.
5. Evit-o pe fosta, sunt fată, nu vreau să zic asta, dar e cam nesimțită. (eu în locul ei te-aș fi făcut pe tine să nu mă mai iubești).
6. Ieși cu prietenii în oraș și începe să te uiți după alte fețe!
Noroc bă! big grin

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate nu fi muiere ai doar 18 ani, esti la varsta la care trebuie sa lasi posta cat mai multe fete nu sa le permiti lor sa iti faca sufletul posta

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Patetic.Cea mai buna metoda de a trece peste cineva este sub altcineva. Iti gasesti o fata misto si o uiti pe scorpie

| d3javw a răspuns:

Probabil este indiferenta si fara mila sa iti spuna asta fara jena sau fara mai multe argumente. probabil a gasit vreunul dintre acei bad boy care sa o satisfaca cum vrea ea

| MiaKhalifa6969 a răspuns:

Buna, in primul rand, trebuie sa ai asta in minte: orice ai vrea sa faci, sa nu te tai! nu orizontal! VERTICAL, TATA, VERTICAL, lasa urme mai adanci si poti sa mori mai repede... dar sa nu faci asta, e pacat si te bate dumnezeu... asa ca in al doilea rand, te duci la magazin, iei niste sticle de vodka ( ca ai zis ca ai 18 ani) si ii dai tare pe zona, te faci planta si iti borasti matele, iar dupa asta, o sa fii ok, daca nu esti, vine pasul 3 : te duci la farmacie, cumperi cateva cutii de prezervative si ii dai in cap pana se invineteste, ok? in alta ordine de idei, treci peste, faza cu "nu ne potrivim" e doar un ****, a avut alt motiv.