| Caisăverde a întrebat:

Salut. Am 19 ani și deși am o oarecare experiență sexuală nu înțeleg situația cu cada.
Va dau un exemplu:
Tipul și tipa vor sa faca o baie caldă cu sare de baie. Au intrat in cadă si tipul nu știe daca avea lichid preseminal (cred ca asa se numea) sau nu la intrarea in cadă. Cei doi stau vreo 10 minute aproape unul de celălalt si dupa el iese dar o pune pe ea pentru orice eventualitate sa se spele in zona vaginului pentru siguranța.

Există șansa ca tipa să rămână însărcinată în situația asta?

Va rog să răspundeți cu seriozitate. Tot văd răspunsuri diferite pe mai multe site-uri inclusiv TPU și m-au aburit complet.

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu.
Sarurile din apa, apa calda, lipsa de contact vaginal si absenta ejacularii in vagin fac imposibila orice sarcina.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se vede ca esti experimentat rau de tot de nu stii nici macar atita lucru sperma in contact cu aerul devine infertila moare deci ce sarcina vrei tu? Mai citeste o anatomie ca ai zero experiență

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca exista, odata ce lichidul pre-ejaculator este inca pe teava penisului, se poate scurge in vaginul fetei, numai cand este introdus, fiindca apa din cada nu poate sa-i intre baiatului in penis si sa-i spele sperma existenta acolo.

De retinut: lichidul pre-ejcalator poate contine sperma si poate lasa femeia insarcinata numai daca fata/femeia este in perioada fertila si numai daca a existat o ejaculare anterioara acestei partide sexuale, sau de la o masturbare anterioara.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles ce vrei sa spui prin"
"Cei doi stau vreo 10 minute aproape unul de celălalt si dupa el iese dar o pune pe ea pentru orice eventualitate sa se spele in zona vaginului pentru siguranța".

Crezi ca se poate ramane insarcinata doar prin simpla alaturare?
Nu am inteles nici de ce ea trebuie sa se spele in zona vaginului, odata ce era deja de 10 minute in apa?

| Hammurabi a răspuns:

Mai aveți puțin și o să întrebați dacă poate rămâne însărcinată wireless.

| Crackman a răspuns:

Posibil

| Eireann a răspuns:

In general spermatozoizii mor foarte repede la contactul cu apa calda/ fierbinte si in plus nu prea au cum sa ajunga la ea in vagin fara penetrare. Nu exista sanse de sarcina.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Daca nu e cu ejaculare in interiorul vaginului tipa nu are cum sa ramana insarcinata

| Ka0ru a răspuns:

Deschide si tu un manual de biologie din cand in cand, poate te ajuta.

| FredericChopin a răspuns:

Da desigur GARANTAT ezi ca a luat si infectie anala/vaginala (cum dracu sa ramana )insarcinata poate sa ramana doar daca el aEJACULAT in VAGINUL ei daca nu nu dar totusi e cam "rusine" sa nu stii asta la 19 ani eu am cu 2 ani mai mic decat tine si cred ca stiu de 2 X mai mult decat tine

| PiratulFantastik a răspuns:

Incerca la mama omida

| Caisăverde explică:

Țin să menționez că îi întârzie ciclul de 2 zile se fac 3 maine