| Anonim1552 a întrebat:

Heii, am o intrebare mai ciudata. Daca capul penisului unui tip sta la intrarea vaginului unei tipe, dar nu intra, doar se misca si apoi iese chiar inainte sa termine, exista vreo sansa ca tipa respectiva sa ramana insarcinata? Am auzit de metoda coitului sau cum s-o numi si din cate am inteles chiar daca tipul nu termina in fata, un spermatozoid poate iesi inainte sa termine. Tipa e virgina. Am nevoie de un raspuns urgent va rog.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Da, poate ramane insarcinata.
Faptul ca penetrarea nu a fost foarte adanca nu are nici o relevanta.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Se poate. Nu inteleg de ce nu faceti sex ca toti oamenii, cu prezervativ. Oricum, virginitatea nu sta intr-un himen.

| Anonim1552 explică (pentru Alcyon):

Pai eu sunt tipa. Si sunt virgina si nu vreau sa fac sex inca. Nu am nici macar 16 ani...

| Anonim1552 explică (pentru Alcyon):

Pai nu e chiar sex ce facem noi. Eu sunt fata si sunt virgina. Poate o sa il pun pe el sa cumpere prezervative, dar mi se parea aiurea sa cumpere pentru atata lucru.

| D3yutsa a răspuns:

Poate ramane insarcinata ca inainte ca tu sa ejeculezi mai curge un lichid care are acelasi efect ca sperma...deci mai bine protejeaza-tewinking

| Anonim1552 explică (pentru D3yutsa):

Dar daca tipul sta doar putin acolo sau iese inainte cu 5-10 minute sa termine, tot mai exista vreo sansa ca tipa sa ramana insarcinata?