| cristi2415151 a întrebat:

Salut, am 2 prieteni care fac sala amandoi de 3 ani, fac pentru forta nu masa, si trag cu foarte mult, si la skandemberg is slabi rau
care este cauza?

8 răspunsuri:
| sebastyancuidiny a răspuns:

rolling on the floor cat am ras de malasorteak47, unde e rambo-ul romaniei =). Pai sala faci degeaba, faci biceps triceps pectorali gambe abdomen, andebrat mai putin, si pe langa asta conteaza si tehnica, pozitia.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru sebastyancuidiny):

Nu te lega de rambo ca te bate...[la handball]. oh go on
Dar de ce nu e bine sa faci sala? Cand vrei sa dai cu pumnul vrei sa-ti rupi mana? Sau vrei sa nu simta nimic? laughing
E bine si cu sala dar si un sport, ca sa ai viteza.

| sebastyancuidiny a răspuns:

Sala creeaza dependenta, te faci sa vrei mai mult si ajungi sa bagi steroizi si exces de vitamine si tratamente ale "masei musculare" cum zic toti, dar de fapt ei vor sa se umfle sa arata "bine". Un fizic de exceptie e foarte greu de intretinut "natural". Eu unul fac doua sporturi care-mi intaresc toti muschii. Fac Polo, ceea ce inseamna mult inot, si Muay Thai. asta inseamna mult exercitiu fizic, transpiratie. Eu unul nu am fizic de "invidiat" adica, arat normal, se vede ca fac sport. Pe strada nu mi se intampla sa ma cert cu lumea des, însă cand o fac, sunt dispus sa incasez primul ca apoi sa-l calc in picioare cu un motiv bine intemeiat. Revenenind la intrebarea ta, sugereaza-le sa invete tehnica, si pozitia e extrem de importanta, pe langa asta mai e importanta forta de explozie si na. Use your brain

| Cosmin86 a răspuns (pentru sebastyancuidiny):

" sunt dispus sa incasez primul", o sa te intalnesti odata cu un luptator si nu o sa-ti convina sa o incasezi primul

| Sociopat a răspuns:

Conteaza si marimea palmei.

| cristi2415151 explică:

Am fost si eu cu ei o perioada,dar ei la orice fac,fac incet,nu se forteaza ca sa zici ca de aia fac incet,orice baga baga incet lin,sa fie muschiu incordat cat mai mult, explozii rar, probabil asta o fi cauza

| malasorteak47 a răspuns:

Parerea mea : Depinde si de organismul fiecaruia.de exemplu eu. am 2 ani de sala, 1 an de football si 2 ani de handball.si is un slabanog.dar cand e sa ma bat cu cineva sau sa imi supun puterea la incercari drastice, ies mereu invingator happy... raspunsul final : Organismul difera de la un om la altu, la unii rezultatele sunt vizibile la altii nu.
Sper ca te-am putut ajuta. O zi buna happy

| malasorteak47 a răspuns:

Tractorule, mai comenteaza tu mult sa vezi ce te bag in canalu maicatii.