| BogdanAiud a întrebat:

Buna prieteni,Ziceti-mi un program bun pentru sala (forta,pentru slabit si masa musculara) pentru 3 zile pe saptamana.

5 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Pai vrei sa slabesti si sa pui si masa musculara? nu se poate pentru ca nu se imbina.
Cati ani ai?
pentru forta trebuie sa lucrezi cu greutati mari, repetari putine ...asa vei obtine si masa musculara. Pt slabit, exercitii cardio de tot felul in special alergat, sarit coarda sau mers pe jos cativa km buni, urcat scari, etc etc

| stefanradu a răspuns:

Salut Bogdan,
Poti incerca programul asta: http://hunkbody.ro/exemplu-de-antrenament-cu-greutati-pentru-ectomorfi/
Poti obtine rezultate foarte bune cu el.

| Cretzu_CreTzu_1991 a răspuns:

Ba pentru 3 zile nu stiu...
asta e cel mai convenabil si is 4 zile pe saptamana...
Luni - spate-umeri
Marti - piept-trapez
Miercuri - pauza
Joi - biceps-triceps-antebrat
vineri - picioare-abdomene
daca vrei 3 zile pe saptamana incearca sa le combini cumva... da nu cred ca ai sa mai fii in stare. sper ca te-am ajutat. salut

| BogdanAiud explică (pentru Cretzu_CreTzu_1991):

Ma gandesc sa fac :
LUNI-Piept+Biceps
MARTI-Pauza
MIERCURI-Spate+Triceps
JOI-Pauza
VINERI-Picioare+Abdomen,asta cum e? Trapez,Umeri intra la spate, antebrat fac acasa cu flexor din ala, la sala nu imi prea place sa fac antebrat.

| Ionut_Barbu_1995 a răspuns:

Luni: pectorali, triceps si biceps
miercuri: spate, trapez, umeri
vineri: picioare, gambe, antebrate
poti lucra si abdomenul in una din zilele libere
spor!