| Levant_Mihai_1969 a întrebat:

Salut.Am 22 de ani şi vorbesc cu o fată de aceeaşi vârstă pe care o plac.Eu încep conversaţia şi vorbim ore în şir fără să ne plictisim şi câteodată ne prindea dimineaţa şi vorbim zilnic laughing, însă ea nu începe niciodată conversaţia, de câteva zile am încetat să încep eu conversaţia să văd dacă o va începe şi ea prima dar acest lucru nu se întâmplă.De ce nu îmi scrie şi ea prima deşi când vorbim ne simţim bine discutând şi glumind?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa iei in considerare atat raspunsul cat si indicatia, propunerea d-rei DiannaManole, deoarece raspunsul fiind formulat de o fata, provine din convingerea ei launtrica. big grin

| SG1995 a răspuns:

Cred ca te ar in friendzone, ar fi cazul sa indici subtil ca vrei o relatie cu ea.

| DiannaManole a răspuns:

Probabil unele fete cred ca baiatul ar trebui sa inceapa o conversatie, cel putin daca simte ceva pentru tine. In cazul in care nu simtea ceva pentru tine, spun si eu, ti-ar fi scris si ea prima. Mai bine intalniti-va face2face..decat mesaje si chestii pe Facebook.