| Catrice a întrebat:

Se da situatia: se ia unu' care vorbește cu una de un an. Locuiesc in tari diferite, nu s-au văzut niciodată, stiu lucruri intime despe fiecare, el o place pe ea.
Primele 6 vorbeau zilnic, ea lucra ocazional, el o cauta si in acel timp vorbeau la 2-3 zile, clișeul cu 'buna, cf etc'. Apoi el nu a putut sa vorbească, ea îl căuta. In ultimele luni, abia se baga in seama, fiecare e ocupat cu cate ceva. El o place, ea zice ca il place si ea, dar 90% el începe conversația.
El începe sa devina nesigur pe situație, ceea ce simte, daca sa continue sa încerce sa o cucerească sau nu sau ar trebui sa renunțe.
Ambii sunt adulți, au aceeași vârstă.

Răspuns Câştigător
| Celestina003 a răspuns:

Ok,m-am intors pe TPU.Ar trebui sa se cunoasca in real daca pot, dacă nu, alta dată.
Tu spui că baiatul e nesigur pentru ca ea nu prea începe conversatiile? Daca pana acum doar el a inceput conversatia, atunci sa o lase mai moale.Nu-i mai scrie nimic ar fi bine (sa isi ia focusul de la ea, si sa se focuseze spre el ) zic eu.
Si daca nici ea nu incepe conversatia, atunci e clar ca nu prea doreste sa vorbeasca cu el...
Sau urmatoare chesti pe care eu as incerca sa o fac in locul lui este sa ii spun direct" eu incer sa devin un iubit mai bun pentru tine "
Si faza cu cuceritul? Dc să domimi? Cand trebuie pur si simplu doar sa o iubesti.
Uneori suferim pentru că vrem sa posedam cv anume si nu putem, ar trebui sa ne eliberam de acesta pofta.(asta e doar parerea me)
Atunci cand credem ca meritam iubire si sprijin numai daca suntem speciali, ei bine atunci veti seta un standard înalta in care vei lupta, zi după zi.Ar trebui sa iti doresti binele astfel : Fie sa fiu iubit fara a fi special, fie sa imi aduc contributia fara a fi special.
Si...cred ca ar fi o cale de eliberare a atasamentului, atasamentul preocupat de (nevoile mele). Credem ca daca am avea ceva ce ne-am dori am fi fericiti. In timp ce iubirea este preocupata de fericirea altora,nevoile altuia!
Iubirea are cinci limbaje... daruirea, atingerile, timpul acordat, serviciile, incurajarea.
Se pare ca unul din limbajul lui de iubire este timpul acordat (ea nu cred ca stie asta) si probabil ar trebui sa afle si el limbajul ei de iubire, ca sa îi
poate umple rezorvorul inimi ei.Presupun ca rezervolul inimi lui nu este umplut si de aia vrea sa renunte. Eu am aflat limbajul limbajul meu de iubire sunt: serviciile, darurile si atingerile.As dori sa ii spui tu asta lui, te rog, mersi, mai voiam să spun mai multe dar mi-am pierdut ideeile.

| Catrice explică (pentru Celestina003):

Ce fain le zici...
Ma când el nu vorbea cu ea, după câteva zile ea îl căuta. Poate ca si era obișnuită ca el sa înceapă conversațiile. Desi ea a fost aia care a abordat prima la începutul începutului.

| Celestina003 a răspuns (pentru Catrice):

Da,ai drepate ❤ sau un alt caz, nici fata nu stie ce anume sa ii mai scrie...

| Catrice explică (pentru Celestina003):

A si welcome back.

41 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu s-au văzut niciodată.
Ei au o relație virtuală. Adică bazată pe fantezie și așteptări nerealiste unul în raport cu celălalt. Dar această relație este suprapusă pe viața reală, a fiecăruia, necunoscută de celălalt.
În raport cu viața reală, acea ficțiune a relației dintre ei este ca raportul dintre uui vis și realitatea cotidiană după ce te-ai trezit.
Astfel, acela care constată ca și bărbatul că relația scârțâie. să analizeze care este valoarea acestei relații pentru el. Ce înseamnă să o cucerească? Să o cucerească pentru relația de vis, sau pentru una reală. de ziua în amiaza mare?

| brokxy a răspuns (pentru sadrian46):

Si eu zic ca o relatie virtuala nu este reala pana nu intalnesti acea persoana fata in fata si discuti cu ea ca sa vezi daca este acea chimie fizica. Adica sa zicem pe net poti sa fi super indragostit si cand intalnesti acea persoana in realitate iti moare toata dragostea laughing laughing laughing

| Catrice explică (pentru sadrian46):

Eh știm in proporție de 90% ce face fiecare, rutina zilnică.

| Drimmero a răspuns:

Testeaz-o daca stie sa faca ciorba, daca nu stie...ti-ai pierdut vremea (:

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Eh știe d-alea de la ea din tara da o zis ca i-ar plăcea sa se mute laughing nu ii place ideea de orez cu lapte totusi sad

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Tine cu dintii de ea ca-i buna fraiera.

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Da' tu de unde știi cum e?

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Te scapa gura uneori.

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Pai daca zic ca e urata cu spume ce mai zici?

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Zic ca faci toata deplasarea degeaba si nu merita efortul, roaga-te ca la loteria vizelor sa nu ai vreo sansa.

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Oricum e degeaba fara cazare asigurata si viza la sigur. Nu mai bine dai tu vreo 7000 lei și pui niste pile la ambasadă? Așa, sa nu fie degeaba.

| Celcestietot a răspuns:

Sa continue, vreau sa ii vad la TLC laughing! Depinde de ce temperament prefera el la o femeie, dar ar trebui sa se raporteze la tot ce detine, ca sa fie sigur de raspuns.

| Peachdelight a răspuns (pentru Celcestietot):

Daaa și eu urmăresc emisiunea aia. Ma gândeam la un momendat sa îmi găsesc și eu un american laughing))) dar nu, nu ma risc

| Celcestietot a răspuns (pentru Peachdelight):

Acum nu ma mai simt ca si cum as fi fost singurul om care o urmarea laughing.

| Peachdelight a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu nu. Mare fan aici laughing)))

| Celcestietot a răspuns (pentru Peachdelight):

Suntem unici... pana cand ne comenteaza un utilizator ca a vazut-o si el laughing rolling on the floor

| Peachdelight a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu cred ca mai sunt persoane pe aici laughing) trebuie sa ai un gust mult prea finuț

| Celcestietot a răspuns (pentru Peachdelight):

Este atat de finut ca nu prea se gaseste in lumea noastra laughing!

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Stati asa... de ce emisiune vorbiți? Ca poate ma înscriuhee hee

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

90 Day Fiance. Daca te inscrii, sa faci cinste laughing!

| Catrice explică (pentru Celcestietot):

Hmm sounds interesting... daca locuiam in America eram prima acolo laughing
Mai bine mergeam la nora pentru mama...

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

laughing

| SG1995 a răspuns:

Ar trebui să se vadă cu ea. Vorbit de un an, ia un avion tati, si du-te la ea. E simplu, până nu vă vedeti nu se rezolvă nimic.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Aflasem odata despre unul care si-a facut relatii online cu fete din mai multe tari ca sa poata calatori pe gratis. Gaseste-ti si tu mai multi tipi si pleaca intr-o excursie binemeritata.

| Catrice explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Toți vor întâi banul sad
Plus ca din 2 saraci cine sa dea bani de excursie laughing

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Catrice):

Le trimiti dune de nisip sa le iei mintile si apoi gasesc ei o solutie sa te trimita in vacante.

| Crackman a răspuns:

Cauta ceva cu care ai ce sa faci... nu povesti

| Marius22222222222 a răspuns:

2 handicapati

| Peachdelight a răspuns (pentru Marius22222222222):

Ce raut ești laughing)

| Catrice explică (pentru Peachdelight):

Macar e direct laughing

| Peachdelight a răspuns (pentru Catrice):

Da... măcar laughing)

| brokxy a răspuns:

Bro si eu am avut relatii virtuale, si am fost parasita pentru una din orasul lui

| Catrice explică (pentru brokxy):

Sărăcuța de tine... așteptam încurajări, compasiune macar de la tine laughing

| Peachdelight a răspuns (pentru Catrice):

Fa bine și căuta-ți femeie de la tine din oraș! Nu ajunge sa îți blestemi zilele laughing)

| Celestina003 a răspuns (pentru brokxy):

Si eu la fel...

| Jus7t a răspuns:

Dacă printr-o minune nu încep amândoi să participe la relație poate ajung să se vadă dar nu pare că are multe șanse.