| MariaRaluca1109 a întrebat:

Bună, TPU! Vorbesc de ceva timp cu acest băiat și încep sa am sentimente pentru el, deși nu ne-am văzut pana acum. În lunile ianuarie - martie vorbeam destul de des, deși nu vorbeam zilnic. Undeva pe la sfârșitul lunii martie a început sa fie mai rece și foarte sec, am vorbit foarte rar și de cele mai multe ori dacă ma bagam eu prima în seama. Ultima data când am vorbit, părea ca înainte. Nu era sec și părea interesat sa mențină conversația. Ideea e ca ma face foarte confuza și nu știu cum sa cataloghez aceste semne. Voi ce ziceți?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca va pierdeți timpul aiurea, probabil a inteles si el asta, sa iluminat, tu vrei un carelus cu care sa iti pierzi timpul

| Sofer a răspuns:

Cred ca ar fi timpul sa va vedeți și sa lăsați așteptarea. Dacă e relație la distanță ar trebui sa facă pasul asta sa vina la tine sa va vedeți.

| siriusblack98 a răspuns:

Sunt de acord cu Nyarlathotep.Am intalnit si eu multe astfel de fete.Atata timp cat voi nu va vedeti si relatia nu evolueaza in nici un fel, omul isi pierde interesul.Eu am pierdut odata aproape 8 luni din viata cu una din asta care doar cauta atentie si tot amana sa ne vedem.Pana la urma nu i-am mai scris/raspuns si aia a fost.Eu cautam ceva serios, ea cauta doar un papagal care sa o bage zilnic in seama cand se plictiseste.Sincer daca as avea contactul baiatului, i-as scrie sa nu faca greseala mea, si sa inceteze sa-si mai piarda timpul cu tine sau altele pe internet.Viata se traieste in afara ecranului!

| Nyarlathotep a răspuns:

Probabil felul asta al tau de a astepta intotdeauna din partea lui sa initieze discutia il plictiseste de moarte si nu mai vede motiv sa-si piarda timpul in continuare cu tine. O fi asta? Poate realizeaza ca esti o pierdere de timp (fiindca tot ce vrei sa faci este sa-i pierzi timpul vorbind si sa-ti acorde atentie) iar el nu are timp si dispozitie sa faca asta.

| MariaRaluca1109 explică (pentru Nyarlathotep):

Ideea e ca, într-un fel sau altul eu inițiam conversațiile prin diferite metode, cum îmi venea mie în cap și incercam din răsputeri sa mențin conversația și sa nu fie ceva monoton. M-a invitat o singura data sa ieșim și cu atât am rămas. Sa ii spun eu sa ieșim, ar fi mai complicat, pentru ca sunt o persoana cam timida.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru MariaRaluca1109):

Nu inteleg. Te-a invitat sa iesiti si "cu atat ai ramas"? Cum adica? Te-a invitat si l-ai refuzat? Devreme ce te-a invitat, daca acceptai stai bileai ziua, ora si locul. Sa inteleg ca l-ai refuzat.

| MariaRaluca1109 explică (pentru Nyarlathotep):

Mi-a spus ca ar trebui sa ieșim într-o zi și am zis "sigur, am putea". Dar de atunci nu a mai adus vorba de asta.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru MariaRaluca1109):

Pai raspunsul tau "sigur, am putea" denota dezinteres. Ceva gen "da, ma rog, putem face si asta daca "chiar" vrei". Cam asta se intelege din raspunsul tau. Probabil a simtit ca nu este chimie intre voi, ca nu exista un interes activ din partea ta si a lasat-o balta. Doar nu te asteptai sa insiste, nu? Eu zic ca atitudinea lui este cat de cat normala. Si eu as fi facut aproape la fel. Cand vad dezinteres, ma focalizez pe altceva sau pe alta. Corect?

| MariaRaluca1109 explică (pentru Nyarlathotep):

Vorbeam doar de vreo 2 săptămâni și nu îl cunoștea asa bine.

| mariusdaniel112 a răspuns:

Sincer, o "relatie" la distanta fara contact fizic, poate ascunde un monstru. Daca distanta este prea mare ca sa puteti avea o relatie, uita de el. Cauta pe cineva cu care te poti vedea des, pierzi timp pretios pe care nu il poti recupera gandindu-te la un baiat cu care probabil nu o sa ai o relatie.

| alekcsandru11 a răspuns:

Poate vrei sa te opresti si tu din a fii femeie si il intrebi pe fata ce are.

| DoctorulSikeBici1998 a răspuns:

E ca un semafor, se schimba mereu