| Mariusfl93 a întrebat:

Salut, am 25 de ani si am inceput viata sexuală cand ne-am dezbrăcat nu vrea sa se scoale. Fata ma atrage, cand ma masturbez se scoala sau cand ma uit la filme xxx.

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca citeai atenta postarea mea ai fi dedus ca si eu am atins problema masturbarii. Dar sa stii ca doar masturbarea in exces nu scade dorinta de sex. Dependenta de pornografie da.
Cat priveste habarnismul, cred ca l-ai demonstrat de mai multe ori. Numai eu de cate ori ti-am spus-o. Daca nu esti in specialitatea subiectului discutat nu critica pe altii, ca nu stii ce pregatire au. Mie nu-mi place sa ma laud cu pregatirea mea, cum am vazut ca se lauda unii ca sunt doctori, ginecologi, psihatri, psihologi, sociologi etc. Dar imi spun parerea doar in ceea ce cunosc.

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ori NU te excita suficient de tare trupul nud al partenerei, ori ai fost mult prea obosit si/sau stresat. big grin

| mihai69 a răspuns:

Prea multe emoții.

| Freya1 a răspuns:

Ai 25 de ani si esti virgin, te-ai autosatisfacut cred ca suficienti ani incat atunci cand esti cu o femeie sa ai probleme.
Te-ai inhibat poate plus ca poate te-ai masturbat cam mult.
In conditiile astea trebuie sa ai langa tine o femeie ce are rabdare si te intelege si treptat va fi bine.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Ti-am mai spus: spui prostii cand te referi la masturbare. Nu mai sustine asemenea anomalii, ca unii chiar te cred.

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Vorbeai de pornografie mai jos.Si scuza-ma da cand se uita la filme porno ce facea? Calcula unghiu din care o f...e sau facea o l...a.
Esti barbat ce dumnezeu.Sti destul de bine ca masturbarea in exces iti cauzeaza probleme.Sau poate ai dreptate habar nu ai

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Daca citeai atenta postarea mea ai fi dedus ca si eu am atins problema masturbarii. Dar sa stii ca doar masturbarea in exces nu scade dorinta de sex. Dependenta de pornografie da.
Cat priveste habarnismul, cred ca l-ai demonstrat de mai multe ori. Numai eu de cate ori ti-am spus-o. Daca nu esti in specialitatea subiectului discutat nu critica pe altii, ca nu stii ce pregatire au. Mie nu-mi place sa ma laud cu pregatirea mea, cum am vazut ca se lauda unii ca sunt doctori, ginecologi, psihatri, psihologi, sociologi etc. Dar imi spun parerea doar in ceea ce cunosc.

| Donsavas a răspuns:

Încearcă preludiul. Nimeni nu este expert la asta din naștere. Încrederea apare odată cu practica.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Poate fi si fenomenul influentei pornografiei. S-a constatat ca vizionarea in exces a filmelor pornografice determina o scadere dorintei de a face sex real, deoarece nu necesita "efort" mare.
O alta cauza: preludiul. Preludiul, pentru multe persoane este mai placut si mai excitant atunci cand partile intime sunt in slip, chilot sau nu se vad, doar se pipaie.
Si pentru unii barbati este necesar sa existe un preludiu dinstinct.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu consider ca ceva te-a inhibat la acea fata. Uneori chiar si mirosul te poate inhiba. Stii ca in atractia intre doua persoane primul simt care intra in functiune este cel olfactiv, care se poate "manifesta" si de la 6-7 m, fara ca noi sa-l simtim?

| Mariusfl93 explică:

Am fost si la excorte si nimic

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mariusfl93):

Tu spui ca ai inceput viata sexuala. Cum? Ai facaut sex? Ti s-a sculat?
Scrie-mi, daca vrei, in privat, ca vreau sa te intreb ceva mai intim.