| Marian01222 a întrebat:

Salut,am aproape 13 ani, incerc sa ma masturbez si imi iese un lichid transparent dar nu imi dau drumul. Ce sa fac? Sa mai astept cateva luni?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acum la varsta de 13 ani, esti in situatia in care NU poti/NU ai nimic altceva de facut in afara de a astepta sa ti se maturizeze toate organele reproducatoare. Pana la aceasta varsta a ta, de doar 13 ani, glandele care fac parte din aparatul reproducator masculin si au rolul de a produce atat lichidul spermatic cat si spermatozoizii : (vezicula seminala, prostata si cele 2 gonade (testicule)) in acest moment NU sunt capabile sa produca sperma, fiindca NU sunt maturizate. De obicei maturizarea acestor glande se produce in jurul varstei de 14 ani. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Lasă masturbarea și găsește-ți altă ocupație.

| Plato a răspuns:

Cativa ani*
Sa citesti o carte ai incercat? Sunt sigur ca va merge.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

In niciun caz nu ai de asteptat câteva luni, ci ani! Bai băiatule, la 13 ani nu ai tu cuc de masturbat, si pe langa asta lichidul ăla de care zici tu, e tot ce poate sa iti iasă, nu ai tu sperma! Asta se întâmplă doar după perioada pubertatii, dupa 14 ani, așa că pana atunci axeaza-te pe scoala, lasă cucul în pace!

| whatevernvm a răspuns (pentru Carinaaaaaaaaa):

Tu ești ioneasca cu alt cont sau vreun fan care imita prostia ei? Aveți același stil super cringe, de asta întreb