| Dvni a întrebat:

Salut, am aproape 14 ani, ii implinesc peste o luna si am si eu o intrebare, in momentul ejacularii sperma e de o culoare transparenta si e lipicoasa, e de rau?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Sperma e formata din 2 chestii, ai lichidul seminal care e transparent si spermatozoizii care nu-s dar aia sunt niste celule deci nu e dramatic ca nu fac toata treaba opaca.

Esti ok, si nu o lasa sa ajunga lipicioasa spala-te.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Era de rau daca nu era deloc.

| corbulalbrosu a răspuns:

Culoarea lichidului spermatic poate sa varieze intr-o paleta larga de la incolora la albicioasa sau chiar putin cenusie in functie de ''densitatea'' spermatozoizilor existenti in ea la un moment dat. In concluzie NU trebuie sa manifesti vreo stare de ingrijorare din acest punct de vedere. Starea normala a spermei in momentul ejacularii este acea de a fi vascoasa si... lipicioasa. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum e o culoare transparentă?
E cum trebuie să fie.

| Gofigi a răspuns:

Nu acum se formează