| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 16 ani. Când am început liceul am conscut o fata super de treaba și frumoasa care îmi este colega. Mi-a plăcut de ea încă de la început. Și ne priveam câteodată lung. Ma rog, ea s-a pus cu unul din clasa, și eu ne având ce face m-am pus cu alta din clasa (o mare greșeală pentru ca era o proasta). Ea s-a despărțit de acela, și mi-a fost mereu alături și m-a ajutat cu aia cu care eram, în fina m-am despărțit și eu de aia. Mie îmi plăcea în continuare de prima fata. Dar nu i-am spus pentru ca doar ce se despărțise și ea de unul și na. Și am așteptat 2 săptămâni. Și i-am spus într-un final, dar un coleg mi-o luase înainte cu câteva zile, ea încă nu se pusese cu el. Și a fost ceva gen..nu o sa aleg pe nimeni, ca sa nu se simtă nimeni prost. Și peste 2 zile s-a pus cu el. Nu am mai vorbit cu ea și mi-a scris și și-a cerut scuze pentru asta și mi-a explicat cum a fost, ca ala se ținea după ea de mai multa vreme. Am aflat ca și ea ma plăcea pe mine încă de la începutul anului... Și am realizat ca am fost prea prost pentru ca nu am acționat de la început. Sa continui. ea s-a despărțit și de ăsta. Și acum parca ma simt mai nașpa decât atunci când era cu el. Adică atunci știam ca nu pot fi cu ea pentru ca e cu ala, dar acum. gândesc ca, faza când l-a ales pe el a fost un refuz pentru mine, sa poate nu gândesc bine.și ar fi ciudat sa o întreb iar, și am făcut asa un plan, sa nu mai vorbesc cu ea, sa îmi scrie ea și să îi spun ce se întâmplă, poate asa o sa meargă. Dar nu mai știu ce sa fac. Nu am mai vorbit de 4 zile cu ea. Obișnuiam sa vorbim zilnic și la școală și pe fb. Nu mai știu ce sa fac, ma simt nasol. Când o vad sau vad o poza cu ea mi se face pielea de găină. Ma gândesc mereu la ea. Și nu știu ce sa mai fac. Oare ma mai place. Sfaturi?

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Fa pasul cel mare si spune-i ca o iubesti si atunci ea iti va raspunde cu aceeasi moneda.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

1) Cati prieteni a avut tipa asta? Iar dupa ce raspunzi gandeste-te in felul urmator : Genul de fata instabila care vine si pleaca, nu din vina ta, ci al ei, incan u stie sa aprecieze aurului din fata ei.
2) Continua cu nepasarea si inventeaza scuze cand iti scrie.
3) Trebuia sa actionezi cand ai avut verde, acum probabil nu da un rahat pe starea ta emotionala.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Prietene, nu iti recomand sa te combini cu ea, pai cum i.a parasit pe aia pentru tine sigur va exista mai devreme sau mai traziu un tip pentru care te va parasi. Mai bine gaseste.ti una mai calumea asa

| Iridescent a răspuns:

Tu esti urmatorul man, deja ti-ai facut programare. Dupa ce termina cu ala urmezi tu, bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| AnaGabriela0000 a răspuns:

Gagica e o perversa, zici ca te place de la inceputul anului dar l-a ales pe ala! laughing

| FaraNumeBa a răspuns:

Ea a mai fost cu 2 pana acum, și nu e cum spuneți voi.S-a despărțit de fiecare pentru ca nu ii dădeau atenție, adică unu se juca pe pc și nu vorbea cu ea. A lăsat-o pentru un joc.