| anonim_4396 a întrebat:

am aproape 16 ani ..si am o problema..cred eu thinking penisul meu intra in erectie foarte repede,daca il ating cateva secunde, pac! cand ma masturbez ejaculez cam repede (4-5min).mi-e frica ..cand o sa fac sex, daca ejaculez imediat? :O sad ..si o problema cu penisul, e cam stramb in jos (cocosat ) ce credeti ca o sa zica fatele cu care o sa fac sex? sad Funda!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fatele? Sau fratele, poate fardatele?rolling on the floor Lasă mă sexul că incă esti mic, de fete i ti arde? Pune mina pe carte la 16 ani trebuie să te preocupe scoala, si după scoală un loc de muncă, că fetele vor bani, se satură de plă.

| AlexanderAdrian a răspuns:

1. curburile penisului sunt normale si nu pun probleme atat timp cat nu sunt extreme. In general penisurile sunt curbate in sus sau in jos dar exista si curburi laterale. Important e ca in cazul curburii in jos sa nu existe un fel de indoitura, asta ar face penetrarea cam dificila.

2. 16 ani e o varsta ok si pentru sex, nu esti prea mic, dar unii au o problema serioasa de perceptie a varstei adolescentilor moderni

3. ejacularea precoce e o problema dificila cu care se confrunta extrem de multi barbati. trebuie totusi sa fii multumit ca ai erectie atat de rapid, asta e un lucru foarte bun. 4, 5 minute nu e repede, in general se considera ejaculare precoce la cateva secunde sau un minut dupa penetrare iar solutia e in general foarte simpla si chiar placuta. Termini repede si o iei de la capat cu un al doilea numar, nu te stresa, mai ales ca o vei face cu prezervativ fetei nici nu-i va pasa de pauza pe care o vei face intre numere timp in care poti continua mangaierile, sarutarile etc.

E foarte posibil de la excitatia extrema ca prima data sa ejaculezi foarte rapid. Ai prefera sa tot "muncesti" si ea sa creada ca nu esti suficient de atras de ea incat sa ai orgasm? Ma rog asta in cazurile celelalte extreme in care unii barbati ejaculeaza foarte greu.

Deci mai putin stres, mai multa incredere in tine si desigur siguranta mai mare va veni cu experienta.

| HunkMan a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Multumesc de ajutor man :*

| stark47 a răspuns:

Fetele nu vor avea nici o problema cu forma penisului tau, cunosc cazuri de curburi mult mai interesante care nu au nici o problema in domeniu acela.
cat despre durata care te tine atunci cand te masturbezi, eu spun ca e normal.cand incepi acea treaba, mintea ta se duce in overdrive, corpul incepe sa se excite foarte multe si foarte intens, astfel incat durata sa se scurteze.nu exista limita in imaginatia pe care o poti avea atunci cand te masturbezi iar creierul trimite endorfina si stimuli care intr-o partida de sex ar fi suficient sa o faci 2 3 ore.(fapt dovedit stiintific)
iar despre partea cu sexul,nu cred ca o sa ai probleme,cu toti avem aceste temeri inainte de un act, insa trecem peste tongue vei vedea si tu, iar daca se intampla, asta e, incerci putin mai tarziu cu forte noi

| HunkMan a răspuns (pentru stark47):

Multumesc de ajutor, mai astept sfaturi :*

| HunkMan a răspuns:

Fetele*, lasa frate laughing am timp de toate big grin

| HunkMan a răspuns:

Multumesc mult, mai astept pareri :o3 cam asa e penisul meu. putin mai drept :D http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/546/e245.png sper sa nu fie ceva grav, daca il indrept am cam 16-17 cm..si destul de gros, mi-am facut un complex din asta..ca e stramb, ca fetele o sa rada..sau ca n-o sa-mi pot face treaba cu el :(