| ConradBarbarul1111 a întrebat:

Am auzit ca exista anumite pastile care sa potoleasca apetitul sexual?

Sunt un heteroromantic bisexual, adica romantic vorbind, sunt atras doar de fete, si sexual si de fete si de baieti.

As vrea sa reprim ideea de atragere sexuala fata de baieti, oare se poate cu acele pastile?

Va multumesc de raspuns!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pastile cu continut de bromura de potasiu. ''Si da, cica pana in 1975 bromura de potasiu era larg folosita in medicatia umana in tratamentul epilepsiei, era bagata intr-o gramada de calmante si cel putin armata britanica se pare ca o folosea pentru a inhiba impulsurile sexuale la soldati.''https://messenger.yahoo.com/group/YBXSKZN6IVB7ZGONMGSHPH4HIM Multa sanatate!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Se folosea, dar asta pana prin anii '70.
Dar tu ce faci cu site-ul dat? Ne trimiti la cele scrise de tine?

12 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu stiu de ce pui atat la inima faptul ca te atrag sexual si baietii, odata ce esti heteroromantic, eu cred ca nu as da nici o importanta. Sper.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Bromura de potasiu inhiba dorinta sexuala, nu atractia sexuala. Sunt doua notiuni diferite. Adica penisul ramane pe post de mort daca consumi asemenea substante, iar tu te gandesti la alte lucruri, decat cele sexuale. Dar aceasta substanta s-a scos si din armata prin anii '70, deoarece s-a constatat ca duce la impotenta pe o perioada mare.
Nu, nu exista medicamente impotriva homosexualitatii. Ea nu este o boala, este un dat din nascare, deci nu se poate trata. Daca esti bisexual, singura metoda de a merge pe latura heterosexuala este sa ai relatii sexuale cu fete. Dar... pana cand vei merge? Nu se stie. Multi bisexuali casatoriti sau nu, cand s-au cam plictisit de partenerul heterosexual sau au avut o deceptie in dragoste pe aceasta latura, o iau pe latura homosexualitatii.

| ShamelessQboy a răspuns:

Iti vor reprima total atracția sexuală, indiferent ca e vorba de fete sau băieți, uneori poate duce la impotență!

| ShamelessQboy a răspuns:

Mai exact, atracție sexuală este o chestie care tine mai mult de psihic, trebuie sa existe motive, ceva care sa te faca sa simti repulsie! Spre exemplu, sa faci sex cu niste băieți prea dotați care sa ti-o tragă de sa te usture fundu, sau sa ti-o dea forțat deepthroat cu ejacularea abundentă, sau ceva cumva sa te dezguste.
Altfel oricât ai încerca să uiți tot iti va zbura gândul la asta, mai ales cand vei fi dezamăgit de vreo fata.

| ConradBarbarul1111 explică (pentru ShamelessQboy):

Am o intrebare, daca ramai ipotent, mai ai gandurile astea?

| ShamelessQboy a răspuns (pentru ConradBarbarul1111):

Atunci garantat o sa rămâi doar cu opțiunea sa fii in rolul de fetița, din ce am citit eu chiar si ipotentij au fantezii sexuale.

| ShamelessQboy a răspuns (pentru ConradBarbarul1111):

Eu te-aș întreba ce te inspira sa ai înclinații gay, ai prieteni gay, te uiti la filme cu gay sau pur si simplu asa e ceva natural cum este la persoanele hetero atracție către sexul opus?

| ConradBarbarul1111 explică (pentru ShamelessQboy):

Pai, e de la filmele porno.

M-am masturbat cred ca de la 12-13 ani, incontinuu, aproape in fiecare zi..acum am 16..deci 3 ani incontinuu, poate chiar 4. La inceput ma atrageau filmele porno normale. La un moment dat, in acest timp, am inceput sa ma uit la filme porno tot normale, dar sa ma pun in rolul fetei, gen eu eram fata din clip..si asa cred ca s-a creat aceasta atractie spre baieti. Plus ca in baie, uneori imi mai introduceam sap-- nu mai pot continua, imi e prea rusine, sincer.

Ma gandesc ca daca nu stateam atatia ani pe porn, nu se intampla treaba asta.

| ShamelessQboy a răspuns (pentru ConradBarbarul1111):

Nu stiu daca ai observat ca muți, dintre cei care au prea mute femei la dispoziție (vedete de cinema
cantareti celebri) ajung sa devina bisexuali sau gay! Asta din cauza faptului că au explorat prea mul sex normal si deja sau plictisit, cauta ceva mai diferit ceva nou.
Cred ca ceia ce te face sa te simti stingher in aceasta postura este faptul că persoanele bi si gay sunt văzuți cam ciudați in unele societai, si mai cu precădere cu cat înaintezi pe teritoriul țărilor sub dezvoltate, sau in lumea arabă ă celor fanatici, unde si acolo sunt foarte mulți gay dar nu recunosc asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Mandreiv a răspuns:

Bromura este cunoscuta mai ales de cei care au facut armata. Poti sa apelezi la unele ceaiuri sau pastile pe baza de plante pentru inhibare dar asta va avea efect atat pentru baieti cat si pentru fete insa cele pe baza de plante nu au efecte pe termen lung cum ar fi impotenta sau nu ar trebui sa aiba.