| Visage a întrebat:

Salut am avut una din cele mai bune prietene. Dar acum nu mai suntem prieteni din cauza mea sad.
A inceput luni saptamana trecuta.Cand eu i-am zis in gluma :Ne jucam de`a mama si de`a tata cand fac copii.Si ea a zis ca sunt un imatur ca tot acelasi copil am ramas.Si de atunci a inceput toata cearta a doua zi marti si-a cerut scuze si a zis ca ii pasa de mine ca nu poate renunta. Dupa iar am inceput eu.Ca am zis ca nu am baterie la telefon si dupa a vazut cum ascultam muzica. Dupa miercuri iar si-a cerut scuze. Apoi joi iar am inceput joi si-a cerut tot ea scuze.Vineri i-am facut o gluma.Si i-am zis ca vreau sa terminam pretenia. Ea a zis ca a fost foarte bucuroasa de prietenia pe care am avut`o ca ii eram ca un frate.Ca avea incredere in mine.Cand i-am zis sa o terminam mai multi baieti si fete m`au felicitat pentru ca am scapat de ea.Pentru ca am lasat prietenii pentru ea.
Si dupa fix dupa ce am renunat a 2a zi si-a facut iubit laughing. Ce ziceti merita sa imi cer eu scuze? Oare m`ar ierta sad?

Răspuns Câştigător
| Dey_1617 a răspuns:

Buna. Mai ai gresit si tu ca ai zis faza cu jucatu`straight face. Pai ea a zis ca ii erai ca un frate.dar tu i`ai facut o gluma in leg cu prietenia dintre voi si ea a luat`o in serios, ma face sa inteleg ca, chiar a vrut sa rupa prietenia dintre voi...deci nu e problema ca si-a facut iubit. Nu e bine sa iti lasi prietenii,trebuie sa iesi cu ei, ai nevoie de prieteni. Eu zic sa ii ceri scuze, chiar daca tu crezi ca nu merita. Poate daca ii ceri scuze ai sa te simti mai bine, mai usurat. Sper ca te-am ajutat:d

8 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Eu cred ca esti prea IMATUR foarte imatur... si ea jegoasalaughing

| Absent a răspuns:

Indiferent de motiv,intotdeauna se merita sa lasi de la tine si sa iti ceri scuze. Mai ales atunci cand te simti vinovat sau cand tu esti cel care ai facut glume ce i-au deranjat pe ceilalti. Daca ea te considera prieten atat de bun,totusi nu reactiona asa. Daca tu vrei sa reluati prietenia, ar trebui sa iti ceri scuze, si sa incerci sa ai mai multa grija ce spui pe viitor. Bafta!

| Dey_1617 a răspuns:

Si apropo maturizeaza`te!

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Parerea mea e ca tu esti imatur foarte tare. iar la ea mai ai sanse doar sai stergi papucii happy

| FreddieMercury a răspuns:

Oare merita sa raspund unui copil de 10 ani? Nu merita, dar o fac.

Probabil te-ar ierta (nu prea inteleg ce e de iertat), dar daca iti place de ea va trebui sa te maturizezi. Grow up, you kid.

| Visage explică:

Gluma pe care am facut`o si ea a recunoscut ca a fost amuzanta.Si multi colegi imi ziceau ca se cam foloseste de mine.De ex daca ziceam ca n`am 50 de bani sau 1 leu si dupa ma vedea ca ma duc la magazin se supara. daca nu`i dadeam telu sa`si faca 2-3 poze se supara.

| Visage explică:

Faza e ca in ultimele saptamani se comporta ciudat nu ma baga in seama.ma ignora.multi prieteni imi ziceau ca nu ma merita.Ca profita de mine.De ex odata m`a itnrebat ai sa ma imprumuti si pe mine cu 50 de bani/1 leu? am zis ca n`am a plecat nu ma mai bagat in seama. si dupa colegu mi-a facut cinste cu o inghetata si a zis n`ai bani a? daca imi cerea telu sa`si faca 2-3 poze si o refuzam zicea ca sunt zgarcit.(DAR IN FIECARE ZI?)nu stiu ce sa mai cred. oricum azi am vorbit cu ea adica ea m-a bagat in seama.am vorbit am ras laughing. nu stiu ce sa fac.

| Visage explică:

Mda mi-am cerut scuze si a zis ca nu`i nici o problema... sper sa nu faca cum am facut eu