| numesiprenume0 a întrebat:

Am decis sa imi fac prima relatie serioasa, acum
la putin peste 18 ani. Dar cand e sa vorbesc cu ea, nu stiu ce sa ii mai zic... Mai ales ca la cele mai multe intrebari imi da raspuns scurt. Nu stiu cum sa fac in primul rand sa vorbeasca mai mult, iar in al doilea sa ma fac placut sau cel putin sa ii sugerez ca o plac. P.S. Folosim doar mesajele pentru ca ne despart cativa km(mai multi), dar asta nu inseamna ca nu ne putem vedea. Am fost colegi in liceu deci întrebările clasice de genul: ce iti place sa faci, ce nu iti place sa faci, etc nu isi mai au rostul, chiar daca le-am folosit de mai multe ori laughing Va rog frumos sa ma ajutati, este colega din cauza căreia nu am putut sa ma gandesc la altcineva asa de mult de cand ne-am cunoscut. Deci despre ce putem discuta pe retelele de socializare(ce intrebari sa ii mai pun)?

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Trebuie să continui să vorbești cu ea și să-ți dai seama unde dă mai multe detalii și să insiști acolo. E ca și la sex.
În general, o faci să vorbească mai mult dacă ajungi la lucrurile personale. Și ajungi acolo dacă începi tu. Încearcă s-o faci să fie interesată. Dacă nu merge, poate merge un "răspunzi foarte sec, mă duc să-mi fac un ceai, poate când vin răspunzi din nou, cu mai mult de 2 cuvinte. Dacă știi.
În funcție de cât de direct, nesimțit, amuzant, serios vrei să fii, cerul e limita. Sau răbdarea ei. Sau a ta.

Totuși, dacă răspunde sec, ori nu e interesată, ori e prea pr0astă pentru tine și nu ține pasul. Dacă e prima, încă poți face ceva. Dacă e a doua, eu zic să o ignori.

| devorbacugrasuta a răspuns:

Buna! și eu sunt fata și eu am 18 ani și poate te înțele.eu aș sugera sa o scoți la un suc și acolo o să gasiți un subiect, întreaba direct fata daca te place cu adevarat pentru ca fetele sunt foarte timite si no sa obtii niciodata un raspuns.Ascultama ca fata

| Nimphetamyne a răspuns:

Hey, Ai putea sa ii scrii pur si simplu ce simti. sau doar du-te la ea si spune-i toate astea. asculta-ti inima. asta e important. fara regrete. -fighting-