| SentimentalConsil a întrebat:

vreau sa ajut o persoana cu un handicap la ambele maini, acestuia ai place foarte mult calculatorul si retelele de socializare numai ca se descurca foarte greu, as dori sa stiu ce anume calculator sa-i cumpar si ce alte adaptoare si daca exista un program ca persoana in cauza sa vorbeasca la microfon si in celasi timp sa-i apara textul pe ecran?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Shatteredx a răspuns:

Eu ma duc sa ma uit pe geam.
Mi-a facut placere aceasta conversatie, tot binele din lume!

9 răspunsuri:
| Shatteredx a răspuns:

Eu am la laptopul meu un program si ii vorbesc si imi scrie el, dar in engleza. Da clickuri, scrie, deschide aplicatii, schimba melodia, etc. Trebuie doar sa apas butonul de pornire al laptopului si ii spun: Open winamp, press V (pentru. urmatoarea melodie), press J (apare searchu)

Am windows 7 ultimate. Control Panel / Ease of Acces
Bafta

| SentimentalConsil explică (pentru Shatteredx):

deci uite ce doresc, spre exemplu intra pe acest site si dorests sa puna diferite intrebari si sa raspunda, exista un asa program?

| Shatteredx a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Da, dar trebuie sa stii engleza foarte bine, sa cunosti comenzile din tastatura si ii ia un timp calculatorului pana se obisnuieste cu vocea ta si cu accentul tau de roman. Daca ii spui Enter, pana se obisnuieste el ar putea intelege Winter sau Letter si atunci nu va reactiona, sau va deschide un program la intamplare. Dar asta e la inceput, pana se memoreaza greselile si pana se obisnuieste cu vocea ta

| SentimentalConsil explică (pentru Shatteredx):

Mdaa, iti multumesc pentru ajutorul acordat, esti intr-adevar prieten TPU thumbs up

| Shatteredx a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Cu placere doamna.

| SentimentalConsil explică (pentru Shatteredx):

omu cu noru? rolling on the floor

| Shatteredx a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Da-i click pe numele meu sa vezi ce puteri am

| SentimentalConsil explică (pentru Shatteredx):

stai cuminte maa, vrei sa raman stramb?laughing

| SentimentalConsil explică (pentru Shatteredx):

Sa fim iubiti si fara frica!

| Shatteredx a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Eu ma duc sa ma uit pe geam.
Mi-a facut placere aceasta conversatie, tot binele din lume!