| kristinutza a întrebat:

HELP!sad
Eram cu o zi dupa dupa ciclu, am facut dragoste(protejat) cu iubitul meu... apoi el a facut un du6 si spune ca a ft ok, adica mi a ramas nimic pe penis...si m-a facut-o neprotejat nu a ejaculat in mine, dar totusi dupa asta am folosit niste servetele umede dupa care peste 20 min m-am urinat. EXISTA RISc? Sarcina?sad

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Nu exista niciun risc sa fii insarcinata... din prima zi a ciclului, timp de 10 zile esti in perioada nefertila, dar pentru siguranta ia numai 9 zile. Metodele pe care le aplici, ca sa nu ramaii insarcinata sunt puerile, respecta calendarul si-atat.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, in jur de 4% daca el a urinat intre cele doua contacte sexuale si cam 6% daca nu a urinat. Faptul ca femeia urineaza dupa contact sexual, o protejeaza doar de infectii urinare, nu de sarcina. Servetelele umede sunt inutile.

| luciana200972 a răspuns:

Servetelele si urinatul nu au nici o treaba cu masurile de contraceptie, nu da rezultate nici spalatul dupa, cel mai bine mergi la ginecolog el o sa-ti recomande cea mai buna metoda contraceptiva potrivita varstei tale, si ca sa fii linistita fa un test dp o saptamana

Răspuns utilizator avertizat
| kristinutza explică:

@Maria-Andra
Mai intii de toate analizeaza cum ai skris tu.Bine?

| Butsilee a răspuns:

Gramatica ta lasa de dorit straight face
Dar nu asta e problema laughing
Sansele unei sarcinii sunt.Mai bine consultii un ginecolog. El e cel mai in masura sa-ti spuna.Noi nu putem sa ne dam asa in prostie cu parerea straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu nu exista nici un risc.