| Flaviu566 a întrebat:

Salut, am facut sex cu iubita mea, protejat cu prezervativ, nu am ejaculat in el, are ciclu neregulat, luna trecută i-a venit in 8 menstruația, acum suntem in 18 si nu a venit, are si chist pe ovar, avea simtompe ca si cum ar trebui sa ii vina menstruația; coșuri. dureri de abdomen.dar au trecut si nu a venit, suntem foarte stresați din cauza asta, prezervativul era pus bine. Poate fi vorba de vreo sarcina?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are cum sa fie vorba d enici o sarcina, odata ce sexul a fost facut numai cu prezrevativ, dar fata are ciclu NEREGULAT, din cauza ovarelor polichistice, deci nu s epoate vorbi d eintarziere, fiindac aaia nu exista la ciclurile de tip neregulat, care vin aleator.

| Flaviu566 explică (pentru Violleta2022):

Deci nu prea este risc de sarcina? Suntem îngrijorați din cauza asta, nu a mai pățit sa aștepte atât de mult ca sa ii vina ciclul

| Punctsivirgulaa a răspuns:

Posibil si o dereglare. Nu avem de unde sa stim, decat sa faca un test de sarcina, de preferabil sa faca 2-3 ca sa fie sigura+un cotrol ginecologic daca ciclul nu isi revine la normal.

| FlocLocotenent a răspuns:

A lasat-o altul gravida. keep up the grind king dont trust hoes