| Alexlll91 a întrebat:

Salut, am gasit o fata pe internet de care imi place, insa nu stiu cum sa incep conversatia sau despre ce as putea vorbi.Ma puteti ajuta?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si ea stie de tine? happy

| Violleta2022 a răspuns:

Am un singur sfat sa-ti dau: cauta-ti o fata reala, cu care sa inveti a comunica, ca nu te ajuta cu nimic sa cunosti 1000 online, daca in cea reala nu ai nici una.
Din pacate, nu te puteam ajuta nici cu cea reala, pentru ca nu putem sa ne asezam noi, in locul tau la computer si sa vorbim cu fata aia.
Crede-ma, ca te va ajuta mult mai mult, o relatie normala, naturala si reala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai gasit-o? Cum adica? Ce stii despre ea? Hmmm, greu de crezut ca astfel sa poate fi agatata o persoana ...integra. Totusi incearca. Succes!

| OldSoul a răspuns:

Incepe cum crezi tu ca se cuvine.
Fa o gluma, fa o remarca, numai nu o incepe cu "Buna, ce faci?"

Nu uita, o placi doar superficial, pentru aspect, in realitate, poate avea un caracter josnic, si sa-ti displaca de ea din primele minute, deci, nu te stresa atat de mult pe modul in care incepi conversatia.

Fa-o cum o faci cu prietenii tai, si asta e.

Be yourself!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă sta la 300 de km depărtare de tine sigur veți avea o relație și în viata reala, sigur, sigur...

| Rux04 a răspuns:

Bună. La mine și la actualul a fost în felul următor: am început simplu, cu forma de salut, apoi am vorbit despre pasiunile noastre legate de sport. Te sfătuiesc să discutați despre lucrurile care vă plac și apoi zic eu că totul va veni de la sine.

| Antopuff a răspuns:

Dacă tu crezi ca intreband aici ce subiecte de discutie sa ai cu o persoana e ok atunci gresesti. Conversatia cu cineva ar trebui sa vina de la sine. Dacă nu e asa atunci nu sunteti compatibili si nu are niciun rost.