| user372920283y28 a întrebat:

Salut, TPU! Imi place de o fata de ceva timp si vreau sa o abordez pe insta dar nu stiu cum sa încep conversatia, unii mi-au spus sa îl răspund la story, sa îi las comentarii la postari etc... altii mi-au spus sa îi scriu un simplu "buna„ sau "sall„ dar eu nu cred ca va raspunde la asemenea mesaje, stiu ca fetele vor ceva diferit dar cand vine vorba despre mine nu mai am creativitate. Deci cum aș putea sa o abordez cu o probabilitate mai mare sa imi răspunda încă de la primul mesaj? Ma puteti ajuta? laughing

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu poti vorbi cu ea in viata reala? Daca nu, ii scrii pur si simplu pe insta. Oricat de original ar incerca sa fie cineva, cred ca tot nu are cum sa functioneze.laughing Gandeste-te ca nu esti singurul in aceasta situatie. Daca e interesata iti va scrie inapoi, iar daca nu, asta e, mergi mai departe pana gasesti persoana potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! laughing
Este important sa fii sincer si respectuos cand abordezi o fata pe Instagram.
Incearca sa ii dai un compliment sau sa faci o referire la ceva ce ai observat pe pagina ei de Instagram.
De exemplu, daca ea a postat o poza intr-un loc interesant, poti sa o intrebi despre acel loc sau sa ii spui ca iti place poza si sa o intrebi cum a fost experienta. happy
Eu zic sa fii atent la ceea ce posteaaza si sa incerci sa gasesti un subiect de discutie care sa fie interesant pentru amandoi. Incearca sa fii tu insuti si sa nu incerci sa fii cineva pe care nu il esti. happy
Daca esti sincer si respectuos, sansele sunt mai mari sa primesti un raspuns pozitiv din partea ei happy