| Didico a întrebat:

Am împlinit astăzi 40 de săptămâni de sarcină. Am fost la control și mi s-a spus că micuța o să mai stea câteva zile. Doamna doctor mi-a recomandat până la naștere multă mișcare și sex cu ejaculare internă. Ce parere aveți despre partea cu sexul? De ce ejaculare internă?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tot asa se concepe si un copil.Cu ejaculare interna. Daca nu stiai. Adica sex normal. Diferenta e ca el nu trebuie sa stea deasupra, ca te apasa pe burta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul poate fi intretinut pana in ultima zi de sarcina, cu ejaculare in vagin deoarece nu afecteaza deloc evolutia/starea sarcinii. Se poate ejacula in vagin fiindca cel putin acum barbatul are ocazia sa simta intreaga siadevarata satisfactie a unui sex reconfortant. Insa se impune ca pozitia de sex adoptata sa fie una prin care sa nu existe apasare pe burtica. Nastere usoara!

| mihai69 a răspuns:

De ce nu?!?
Cât despre sex, doar dacă ai poftă. Nu toate femeile însărcinate au chef de sex, deși unele acum prezintă un libidou mai exacerbat.
Multă grijă la poziții - preferabil tu deasupra sau pe la spate, culcată lateral.
Mișcarea te va ajuta să ai un tonus muscular bun și să naști mai ușor (dacă o vei face pe cale naturală).