| anonim_4396 a întrebat:

Am început sa ma gândesc cum ar fi sexul cu alt bărbat deși parca nu prea ma încanta, din cauza fricii, nu știu dacă este vorba de o atracție sau pur și simplu de frica.Nu am mai avut astfel de gânduri pana am auzit pe net sau la TV, deci nu prea este o nevoie. Cum fac sa-mi dau seama dacă-s bisexual sau dacă a fost vorba doar de frica, pentru ca în viata reala nu am avut nicio treaba din punct de vedere sexual cu un băiat. Nici măcar gând pana la auzirea acelor lucruri. Dau fundă. Am impresia ca-s doar niște iluzii, având în vedere ca nu am simțit nevoia și nici nu prea m-ar atrage sa fac în viata reala asa ceva. Problema este când vad un bărbat și vad ca arata bine încep sa-mi fac griji ca poate e vorba de atracție.

Răspuns Câştigător
| Spartacus12345 a răspuns:

Repet, totul este doar in mintea ta. Doar ti se pare ca ai erectii si ca iti place de ei. Daca nu iti poti da seama ce simti de fapt pentru un baiat, cauta o metoda sa il saruti si vezi daca ti-a placut, dar asta s-ar putea sa-ti faca si mai mult rau, asa ca gandeste-te bine. Daca ti-a placut cand ai facut sex cu fete, e clar ca esti hetero pentru ca iti place ****. Sau ai putea sa te uiti la un porno gay sa vezi daca te exciti, dar e posibil ca dupa sa fii la fel de nedumerit. Alta varianta nu e decat sa vorbesti cu un psiholog si cu preotul tau duhovnic. Poate ca toate astea sunt doar ganduri necurate.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Baga.ti in telefon o poza cu o femeie in lenjerie intima acolo si cand mai vezi barbati aprinde ecranul sa vezi femeia

| RoCkKiD a răspuns:

Esti al nu stiu catelea on care posteaza aici care are o frica din asta viscerala de a fi gay, in mare parte din cauza ca in societatea noastra se promoveaza ideea cum ca ar fi ceva rau si copii sunt de-a dreptul terifiati de treaba asta.

Faza este ca e complet irelevant, orientarea sexuala este doar un aspect al tau iar daca esti sau nu esti.

Nu iti poate da nimeni o strategie de a afla daca esti gay, nu exista un test in farmacii sau pe net, singurul care poate afla asta esti tu. Ar trebui sa iti dai seama cum se simte atractia sexuala in cazul tau si daca apare in prezenta unui alt barbat produce treaba asta. In plus ai putea sa cauti alt tip gay si sa purtati o conversatie.

Daca se dovedeste ca nu esti, este doar o consecinta a societatii si esti terifiat de ce ar fi daca. Daca se dovedeste ca esti, eu zic sa nu incerci sa te schimbi pentru ca nu se poate si o sa trebuiasca sa suporti o viata de stres.

| George3432 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Când sunt în prezenta unui băiat nu simt absolut nimic și nici nu vreau sa port vreodată vreo discuție cu vreun gay/bi. În plus de asta, gay nu sunt, în cel mai rău caz bi, pentru ca am făcut sex cu fete și mi-a plăcut.

| mihai69 a răspuns:

Tu de fapt nu te gândești „cum ar fi să", ci „cum ar fi dacă mi s-ar pune pata să fac asta".
Ceea ce nu e una și aceeași treabă. E totul doar în mintea ta - ești speriat (de bombe) ca nu cumva pe undeva prin vreun colț pierdut din subconștientul tău să nu ai cumva preferințe bisexuale.
Se pare că ești cât se poate de „straight", calmează-te!

| George3432 a răspuns (pentru mihai69):

Sa mor, asa e. Îmi e frica sa nu o iau cândva razna și sa fac asa ceva...sau sa consider bărbații atrăgători. Și mereu am impresia ca mi se întâmplă

| GabiDumitrescu a răspuns:

Eu daca vad un barbat care arata bine pur si simplu trag concluzia ca e un barbat care arata bine. Nu ma atrage. Faptul ca te intrebi cum o fi cu un barbat nu te face bisexual, ci maxim bi-curios. Daca te-ai simti si atras de barbati, atunci ar fi alta poveste. Stai relax.

| Sofer a răspuns:

Poate doar atractie fizica. si mie mi se intampla sa fiu atras de barbati mai misto asa dar nu sunt gay. Imi plac doar cum arata si as vrea si eu sa fiu la fel.

| GouDidodino a răspuns:

Esti gay

| Spartacus12345 a răspuns:

Mai mult ca sigur este totul doar in mintea ta, mai ales daca nu simti nevoia sa faci sex cu un barbat. Stai linistit, e normal sa te sperii, presupun ca esti adolescent si asta e acea perioada din viata cand ne maturizam si avem tot felul de curiozitati sexuale. Ca sa te mai linistesc, si eu m-am intrebat cum ar fi sa o fac cu o persoana de acelasi sex, dar nu simt nimic cand vad barbati dezbracati, asa ca nu-s gay. E normal sa ai tot felul de intrebari, dar daca iti face rau, nu te mai gandi la asta pentru ca esti straight! Sigur te exciti cand vezi fete dezbracate. Daca ai fi gay ai avea o dorinta neinteleasa de a face sex cu barbati, ceea ce nu ti se intampla, deci e totul ok! Relaxeaza-te!

| George3432 a răspuns (pentru Spartacus12345):

Problema este ca am impresia ca fix asta mi se întâmplă. De frica, am impresia ca am erectie când vad băieți, când în realitate nimic. Am impresia ca îmi doresc și ca ma simt atras chiar dacă știu ca nu a face. E o situație aiurea și nu știu cum sa scap

| George3432 a răspuns (pentru Spartacus12345):

M am uitat la chestii cu homo și nu m-am excitat. Aproape am vomitat. Și nu-mi doresc sa ma pup cu un băiat. Doamne fereste

| Spartacus12345 a răspuns (pentru Spartacus12345):

Mersi mult pentru funda! Daca mai ai intrebari, pot sa mi le adresezi in privat!

| Spartacus12345 a răspuns (pentru George3432):

Atunci e clar ca nu ai cum sa fii homo. Trebuie doar sa te rogi la Dumnezeu sa scapi de gandurile astea. Intre timp continua sa faci sex cu fete ca sa nu te mai gandesti la ce nu trebuie

| Spartacus12345 a răspuns (pentru George3432):

Repet, totul este doar in mintea ta. Doar ti se pare ca ai erectii si ca iti place de ei. Daca nu iti poti da seama ce simti de fapt pentru un baiat, cauta o metoda sa il saruti si vezi daca ti-a placut, dar asta s-ar putea sa-ti faca si mai mult rau, asa ca gandeste-te bine. Daca ti-a placut cand ai facut sex cu fete, e clar ca esti hetero pentru ca iti place ****. Sau ai putea sa te uiti la un porno gay sa vezi daca te exciti, dar e posibil ca dupa sa fii la fel de nedumerit. Alta varianta nu e decat sa vorbesti cu un psiholog si cu preotul tau duhovnic. Poate ca toate astea sunt doar ganduri necurate.

| Lawrrrr a răspuns:

Dacă crezi ca te-ar ajuta sa vorbești cu un baiat gay poti sa îmi dai mesaj

| Mihai1765 a răspuns (pentru Lawrrrr):

Imi poti da mesaj cu snap ul tau ca sa vorbim acolo si eu sunt putin nedumerit