| NumelePublicUSERNAME a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele cu înclinări sexuale diferite? (bi / homo / lezbi )

Eu sunt băiat, am o atracție la băieți, dar și la fete! Cam 50% fiecare, deci mă consider într-un fel bisexual. Cu fetele m-am înțeles mereu bine, mereu găseam subiecte comune cu ele. Și cu băieții mă înțeleg bine pentru că și cu ei discut la fel ca și cu fetele. Nu știu ce să cred.

Eu de la viață îmi doresc o familie, o soție, copii, fetele le iubesc, la băieți mi se pare atractiv doar organul sexual. Când e dragoste între două persoane nu cred că totul se rezumă la sex, ci la sentimente, ceea ce simt eu pentru fetele pe care le plac.

De curând am cunoscut un timp din America pe Kik, avea 15 ani, am vorbit cu el timp de o zi iar apoi a zis să ne trimetem diferite poze cu organul sexul, am acceptat și da, a fost interesant, nu am simțit nimic decât atracția sexuală nu și cea sentimentală. Apoi mi-am închis contul de kik și am spus că nu voi mai avea niciodată vreo legătură cu lumea sau comunitatea gay, care, din câte se vede este discriminată de societate.

Eu am 3 principii:
1) Orice femeie/bărbat este bisexual/ă dacă este încurajat/ă puțin.
2) Fiecare dintre noi avem o doză, oricât de mică de „bi" în noi!
3) Fiecare cu ce-i place, dacă așa s-a născut, așa rămâne!

ÎNTREBAREA MEA ESTE:
Voi ce părere aveți de aceste persoane? (bi/homo/lezbi)

11 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Mi-e imi plac fetele! laughing))
in legatura cu principiile tale, sunt de acord cu ultimul, nu am nimic cu ei, astia sunt...
dar cu celelalte doua nu-s de acord, adica chiar n-as face nimic cu o persoana de acelasi sex oricat de incurajat as fi...

| anonimg a răspuns:

Eu te incurajez sa indepartezi din mintea si inima ta toate inclinatiile nesanatoase; si asta pentru binele tau. Orice lucru imoral este daunator si pentru trup, si pentru minte, si pentru suflet.
Nu e vorba ca "imi place" sau ca "ma simt atras". Trebuie sa ne ferim intotdeauna de orice placere si de orice atractie daca stim ca acesta nu este buna. Si stim ca homosexualitatea nu este buna -si orice este asemanator cu aceasta.
Ratiunea deci trebuie sa stapaneasca placerea, si nu invers.
Imagineaza-ti ca un barbat casatorit s-ar aprinde dupa o alta femeie. Dupa ce trebuie sa se lase condus: dupa ratiune sau dupa placere? Va fi adevarat barbat daca va lupta impotriva a ceea ce este rau. Omul daca se lasa condus de placere inseamna ca este las, deoarece nu depune nici un efort ca sa lupte cu inclinatiile rele dinauntrul lui. Omul cat traieste trebuie sa lupte. Altfel isi va forma un caracter degradant. Noi trebuie sa ne punem principii in viata si sa ne formam caractere vrednice de admirat.

| h3r a răspuns:

happy
Și cu cine vrei să întemeiezi o familie?
Și ce prostii zici tu acolo? Citez : "„1) Orice femeie/bărbat este bisexual/ă dacă este încurajat/ă puțin." Tu confunzi prostia cu curajul și sprijinul.
Ori...un anumit „handicap" cu ceva lipsă din cutia de pe umeri.

Nu avem nimic cu tine, dar nu te mai expune și nu mai posta prostii. Dacă tu ești așa nu înseamnă că acum trebuie să prindem toți curaj. PROSTII!

| fuzzer a răspuns:

Epic, epic, epic, fail!

| SunnyDay88 a răspuns:

Persoanele homosexuale pot avea aceste inclinatii in mod genetic si nu sunt atrase decat de un sex/nu sunt bi. restul care nu au nimic genetic in ei sunt idioti care ar *** si gaura cheii sau niste dezamagite care considera ca toti barbatii sunt la fel.

| Raiiiisa a răspuns:

Deci tu te cam contrazici singur in ceea ce spui si ceea ce simti.

Un gay este gay si atat, nu cred ca se mai gandeste la o sotie si cum sa-si intemeieze o familie, ceea ce tu iti doresti.
Si la fel e si in cazul unei femei, lezbi.

1.Pe mine poti sa ma incurajezi si 10 ani de acum incolo sa imi schimb orientarea sexuala, fiindca nu am sa o fac.Mie nu imi schimba nimeni ideile, asta-i clar.Deci acest principiu, nu este valabil si in cazul meu, din motivele precizate.

2.Nu am nici un fel de atractie fata de femei.
Si ma intreb ce atractie un femeile care ma invidiaza, fata de minelaughing

3.Principil 3 il contrazice pe primul.

Nu vreau sa-mi dau cu parerea in legatura cu nimeni, pentru ca aici este fix cum ai spus tu, fiecare cu ce ii place.

Eu spun, fiecare cu ce ii place si cu ce il face fericit.
Ideea este, ca o femeie nu va putea inlocui niciodata rolul unui barbat, asta in cazul meu.

| LovellyAngel a răspuns:

Mă, dacă toți v-ați naște gay și lesbiene, ar fi o boala genetica, deci cel mai probabil ereditara. Mă întreb cum părinții tăi nu suferă de această "boală", căci totuși te-au făcut pe tine, sau bunicii... Sau cine știe, poate mai ai un suferind în familie, dar parcă generația mai nouă este afectată.
Sau, din alt punct de vedere, poate fi privită ca o boală mentală, un dezechilibru.
Am o părere destul de proastă, mă bucur măcar că Romania nu este atât de infestată cu d-ăști.
Și prin această postare tu vrei să încurajezi? PENIBIL, IMORAL, INCONSTIENT.

| NickName01 a răspuns:

Nu este o boală...
Afecţiunile astea deviante (pederastia) nu ţin în nici un caz de genotip (materialul ereditar) ci de fenotip (influenţa mediului), influenţa benefică sau nocivă a contextului familial, social, ce se translează la nivel comportamental, la nivelul aprecierii normale sau alterate a valorilor sau priorităţilor, etc...

Influenţa nocivă a contextului familial şi mai ales social va conduce la o dezvoltare,, deviată", deviată spre carenţe atitudinale, manifestări affective denaturate..., imorale!

Nici geneticienii nu neagă faptul că fenotipul manifestă o influenţă extreme de puternică asupra individului. Nu se spune degeaba că "părinţii au mâncat aguridă şi copiilor li s-au strepezit dinţii"!

Nu se naşte absolut nimeni gay! Aceasta este o alegere distructivă cauzată de pierderea reperelor morale şi spirituale! Nu există cazuri gay care să nu implice gravitatea PERVERSITĂŢII şi a PĂCATULUI!

| LiVeeee a răspuns:

Fiecare cu principiile lui si cu nebunia/nebuniile lui happy

| Abibina a răspuns:

Mie mi se pare un lucru ok. Pana la urma urmei toti sunt liberi sa faca ce vor, atata timp cat nu-i deranjeaza pe cei din jur. Nu stiu de ce se face atata caz pe chestia asta.

| numaicumvreaueu a răspuns:

Si eu sunt bisesxuala...credema ca poti avea o familie chiar daca iti place si un penis jucaus (te rog sa ma iertidaca te-a deranjat gluma mea) si eu am aceleasi principii ca si tine. Acum sa fiu sincera sunt oameni ca totii oamenii chiar daca unii nu sunt pregatiti sa recunoasca. E frumos sa vezi 2 fete in tandreturi decat sa vezi 2 baietii cea ce si mi-e mi se pare foarte inexplicabil. Eu nu fac parte dintr-o anumita comunitate deoarece nu ma consider speciala ci normala. Daca vrei mai multe sfaturi, pareri sau doar raspunsuri la intrebarile pe care ti-ai putea pune cantacteaza-ma pe mess elektraeli55@yahoo.com