| BlackList00 a întrebat:

Salut.
Am intampinat o mica problema in viata mea iar daca m-ati putea ajuta ar fi super(ofer funda) happy
Este vorba despre o fata pe care o cunosc de aproximativ un an jumate.Noi doi ne-am cunoscut in cartier prin niste prieteni comuni.
La inceput nu pot sa zic ca ne-am inteles foarte bine(ne intalneam toti stateam la o vorba si cam atat era)
Cu timpul, am inceput sa ne cunoastem tot mai bine.Pana la urma ne-am dat seama ca avem foarte multe lucruri in comun(desi la prima vedere nu ne asemanam deloc).Anyway...totul e bine si frumos pana in luna martie.Pe scurt ne intelegeam super bine(vorbeam seara de seara la telefon,mergeam la ea la o cafea etc.)
Iar intr-o seara cand vorbeam cu ea la telefon a venit "bomba".Ea mi-a spus ca are sentimente pentru mine si ca ar vrea sa fie impreuna cu mine(bine,povestea este mai lunga dar nu vreau sa intru in detalii).
Eu fiind mai timid de felul meu i-am spus ca nu vreau o relatie momentan.
N-au trecut cateva zile iar noi am inceput sa ne pupam etc.
Eu iar am fost destul de indiferent si nu stiam ce sa fac(sa fiu cu ea sau nu)
Chestia asta a durat aprox o luna.
Iar pe ea o distrugeam sentimental fara sa-mi dau seama.
Dupa un timp dupa ce mi-am dat seama ce fac am pus "piciorul in prag" si am zis ca mai bine as fi cu ea(intre timp am prins niste sentimente fata de ea pe care nu le-am avut niciodata).
In fine, i-am spus ca vreau sa fiu cu ea oferindu-i in acelasi timp un trandafir rosu.
Dar, spre surprinderea mea fata a zis ca nu vrea sa fie cu mine din cauza ca m-am jucat cu ea si mi-am batut joc.
Eu i-am spus ca am constientizat toate fazele care le-am facut cu ea si ca imi pare rau.
Iar ea vrea sa-i demonstrez ca m-am schimbat in bine.
Ce ar trebui sa fac?
Cum procedez?
Ce parere aveti despre ce am facut?

4 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Arata-i ca poate avea incredere in tine. spune-i sa iti ofere o sansa si nu o vei dezamagi. Nu era mai bine daca erai intr-o relatie cu ea daca nu aveai sentimente pentru ea. Nu a fost bataie de joc ce ai facut, din contra.
Vorbeste cu ea si explica-i ca ai vrut sa fii sigur de sentimentele tale inainte de a intra intr-o relatie si ca asta e dovada de respect, nu de altceva. parerea mea.

| LexiEla a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu ea (seara cand stii tu cum e cu sentimentele) si sa-i spui ca ai ezitat pentru ca voiai sa iti dai seama ce vrei cu adevarat. Ca nu ai vrut sa o ranesti, ci doar sa.ti pui ordine in ganduri. Daca ai fi acceptat din prima poate nu ar fi fost la fel. Eu nu cred ca ai procedat gresit sa astepti pentru ca pana la urma e ok sa iti dea timp de gandire si daca tine la tine cu adevarat asa cum spune te asteapta si 3 luni pentru un raspuns.

| BlackList00 explică:

Buna comunitatea TPU.
Povestea este mai lunga si de atunci s-au mai schimbat cate ceva. Daca se ofera cineva sa stea cu mine de vorba si sa-mi dea cateva sfaturi ar fi foarte ok.
Astept un raspuns de la cineva, multumescwinking

| Mixseed a răspuns:

Incerca astea si vezi numa
1# ar trebuie sa te gandesti in ainte sa vorbesti sa o iei cu iubi iubito etc
2# cumpara niste ciocolata etc
3# duo la u oras la cina
4# spune-i cuvinte de dragoste
5# mai spune o gluma fa-o sa rade
6# nici o data sa nu o injuri or ce ar fi.
frate o fata trebuie respectata nu sa iti bati joc de ea
Succes!