| Lala20 a întrebat:

Hei! Am nevoie de un sfat! O sa scurtez povestea ca sa nu va plictisiti pana cititi laughing Deci de ceva timp (cateva luni) am la friends pe facebook 2 baieti din scoala, mai mari, din clase diferite. Unuia ii place/placea de mine, desi nu am vorbit niciodata dar stiu eu si atat. Cu celalalt am vorbit, e un baiat foarte calumea, pur si simplu genial dar nu asta e ideea. Faza e ca de cate ori trec colegi de-ai lor pe langa mine, se uita toti cu ochii bulbucati, de parca cei doi ar fi aratat poza cu mine tuturor (nu va imaginati nu stiu ce poza, ca nu-s eu fata "pitzi"). Ce sa fac? Pe cel cu care am vorbit si care e foarte dragut nu l-as sterge din lista, dar pe celalalt? Voi ce credeti? Ca deja ma exaspereaza cum se uita toti, si ala la care-i placea de mine se holbeaza in continuare cand ma vede pe coridor sau afara. Credeti ca sunt paranoica sau chiar au facut ceva? Sfaturi serioase va rog!

Răspuns Câştigător
| Nothing05 a răspuns:

Buna kiss

Si mie mi s-a intamplat asa ceva. Colegii prietenului meu se holbau la mine x-(. Parca, cand treceam eu pe acolo se opreau brusc si se holbau x-(. E foarte neplacuta situati;-)
Iti pot spune ce am facut eu:-p
Cand am trecut pe langa un grup de colegi de-ai lui si ei au inceput sa se holbeze l-am zis;-)) : " Stiu ca sunt atat de frumoasa incat nu va puteti lua ochii de la mine... dar va rog, ati putea sa incetati? Nu de alta, dar am inceput sa ma satur sa fiu privita de parca sunt Lady Gaga. Sunt doar o fata;-) "
Nu imi sta in fire sa fiu inganfata dar ma deranja cum se uitau toti la mine. Dupa ce le-am zis lucrurile acelea au incetat:-)

Sper sa te fi ajutatkiss

2 răspunsuri:
| Lala20 explică:

Mersi pentru sfaturi!

| andreea_3445 a răspuns:

Pai nu stiu care e faza cu ei
data viitoare cand se mai holbeaza ai putea sa ii saluti.
sa vezi care e reactia lor. Daca vorbesc frumos cu tine inseamna ca baiatul acel dragut cu care te intelegi bine le-a spus ceva despre tine prietenilor lui.vezi.imprieteneste-te cu ei... poate nu o sa mai fie asa tongue.Pai.baftahappy!