| Chinezu12345 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Maine vreau sa o fac pentru prima data si nu stiu exact ce prezervative sa cumpar. Penisul meu masoara 16 cm si intra destul de ok intr-o rola de aia de la hartie igienica, mai ramane foarte putin spatiu. Va rog sa imi spuneti CARE TREBUIE SA FIE MARIMEA SCRISA PE PACHETUL DE PREZERVATIVE? Ce circumferinta sau cum se cheama trebuie sa aiba prezervativul.Va rog frumos, ajutati-ma. Cel mai concret raspuns primeste FUNDA! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care penisul tau aflat in stare erecta intra usor in tubul de carton pe care este infasurata hartia igienica, marimea prezervativului care se potriveste pe grosimea respectiva este ''M'' in cazul in care notarea este facuta prin litere. Daca marimea este notata printrun numar, atunci in acel caz cel mai probabil s-ar potrivi prezervativul care are trecut un numar apropiat de 50. (cuprins intre 48 - 52). Lungimea nu intra in discutie fiindca cel mai scurt prezervativ are 18 cm. Multa sanatate!
Acceseaza si studiaza : http://www.thepoc.ro/......rvativele/

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu vrei dar Manuela vrea?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Du te cu sulul de hartie igienica si explica la farmacie cat si cum intra

| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativele se cumpara dupa grosimea penisului, nu dupa lungime, ca ele sunt standard de 20 -22 cm.
De asemeni, prezrevativul terbuei sa stea foarte strans pe cuc, ca aceea este masura corecta a prezervativului. daca-l cumperi maim mare (larg) decat cucul tau, poate aluneca dupa penis in vaginul fetei, sau se rasuceste si pocneste, in timpul sexului.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru penisul tau sunt potrivite prezervativele cu inscriptia M sau 50.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci frumos la farmacia inimii, Catena, si le spui exact ce ai scris aici. iar fetele de acolo stiu exact ce marime sa iti dea. oricum, esti original, cu masurarea asta prin rola de hartie igienica. Out of curiosity, care era marca hartiei?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca erau servetele nazale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste si vei invata si te vei informa :
https://adevarul.ro/......index.html

| Hellboy96 a răspuns:

Ia-ti Durex, este cel mai rezistent.

Toate prezervativele vin cu o mărime de 20 cm (din câte am auzit). Dacă e chiar așa nusj.

| cristinutza07 a răspuns:

Cele mai ok sunt durex in pachetul albastru! Sunt mărime universala

| cristinutza07 a răspuns:

Durex in cutie albastra. Sunt cele mai ok

| alphagod1 a răspuns:

Nu iti lua Durex sunt foarte proaste. Daca vrei iti recomand Love, sunt mult mai bune si nu m au dezamagit niciodata pe mine.