| Lilia2621 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor! Miine trebuie sa ma intilnesc cu prietenul meu, dar nu stiu cum sa es din casa! Eu locuesc la oras de cind sunt mica, dar merg des la bunici (parintii mamei), la tara! Iar el invata intr-un alt oras si vine la tara la fiecare sfirsit de saptamana! Parintii mei sunt divortati, iar tatal meu locueste tot in acest sat! Bunicii cu tatal meu nu vorbesc deloc, de aceea eu mereu trebuie sa impart timpul sa reusesc sa merg si la bunici, dar si la tatal meu! Iar acum trebuie sa imi impart timp si pentru prietenul meu! As putea sa-i zic tatalui meu ca ma duc la bunica, iar bunicii sa-i zic ca ma duc la tata, insa mi-e frica ca tatal meu ar putea suna la bunica sa intrebe de mine! Nustiu ce sa fac, am nevoie de o alta minciuna! Numai nu-mi ziceti sa le spun ca am prieten, pentru ca mie nu-mi parmit sa ma intilnesc! Atentionez, am 15 ani si 7 luni! Am o prietena la tara, insa tatal meu nu-mi permite sa prietenesc cu ea! Am socotit ca ar fi bine sa petrec anul nou cu tatal si cu sotia lui si cu fratiorii mei din partea tatalui, insadaca o sa-i zic ca plec la bunica, iar bunicii sa-i zic ca plec la prietena mea, ea se va supara ca la ea nu stau deloc! Va rog dati-mi o idee ce as putea sa fac! fundita celui care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Girl_5668 a răspuns:

Draga mea fa revelionul cu ai tai si maine le spui ca te plimbi putin cu fata aia ca e frumos afara si din asteawinking

3 răspunsuri:
| crysty08 a răspuns:

Mie mila de tine sad de ce sunt asa stricti:-|

| Cineva12345 a răspuns:

Scrie si tu mai coerentstraight face. N`am inteles mare lucru. Imi cer scuze ca`ti spun asta, dar la cei 15 ani si 7 luni ai tai, gramatica lasa de dorit. Cel mai bine e sa faci revelionu` cu tatal tau. Asta cred eu happy. Scuza`ma pentru criticile de mai sus happy!

| bd a răspuns:

Fata draga, invata sa scrii happy