| anonim_4396 a întrebat:

Salut..am nevoie de un sfat. Toamna trecuta m-am despartit de prietenul meu cu care am fost impreuna timp de un an. Al iubeam mult. Adevaru e ca m-am daruit lui dupa 9 luni de cind eram impreuna, si dupa despartire era tot normal, nu simteam discomfort sau ceva de genu ca vroiam realtie sexuala.kiar delok..Insa ceva timp in urma am inceput sa simt o atractie fata de un coleg pe plan sexual..si nu stiu ce sa fac, sa-i zic ca-l doresc numa ca pe partener fara sa simt emotii amoroase, mi-e cam frica sa nu ma socoata drept usuratica. Spuneti va rog ce sa fac caci mereu eram de principiul ca relatie sexuala este binevenita numai intr-un cuplu in care predomina sentimente.:*

9 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Asa este, reliatia sexuala e binevenita numai in cuplu unde predomina sentimentele. Abtine-te mai bine! Gura lumii-i sloboda si nu ai vrea sa intrii si tu in gura ei. Mai bine iti caquti pe cineva la care sa tii, sa investesti sentimente. Nu gace o greseala pe care sa o regreti toata viata. Sarbatori fericite!

| FeelTheHappines a răspuns (pentru answer):

Sunt de acord cu tine si Takoska..nu vreau sa-mi patez mindria de fata numai pentru o atractie. Cred ca o sa va urmez sfaturile. mersi mult, si sarbatori fericite si vous:*

| mona a răspuns:

Poti sa i zici ca iti doresti o aventura de cu el, spunandu i asta ar trebui sa isi dea seama ca nu vrei mai mult

| deeea28 a răspuns:

Nu e prea bine sa te abtii, dar nici nu e prea bine sa te culci chiar cu toti baietii de care te simti atrasa, ai sfarsi sa te cunoasca toti ca drept usuratica si poate chiar tu te-ai simti asa la un moment dat. Dar daca nu te poti abtine de la colegu asta poti incerca sa te dai pe langa el, sa-l cuceresti si sa-l faci sa creada ca el a facut toate astea si asa sa ajungi sa te culci cu el. Dar din pct meu de vedere nu e ceva frumos, dar faci cum crezi. Daca un baiat ar face asta, ar fi considerat un badaran

| Takocska a răspuns:

Ai foarte mare dreptate. Stii vorba daca o fata prinde multi baieti si se culca cu ei e o ta. fa daca un baiat prinde multe fete e rege. Daca o cheie deschide fiecare lacat e bun da daca pe un lacat poate sa deschida toate cheile nu e de bine. Sper ca intelegi la ce ma refer

| alyzee a răspuns:

Primul sfat pe care am sa ti-l dau este: â din a se scrie atunci cand litera î se afla in interiorul cuvantului iar î din i atunci când este prima sau ultima literă din cuvânt. Exceptie fac acele cuvinte obtinute prin derivare, prin adaugarea unui prefix la cuvantul de baza care incepe cu î (neîntinat, reînnoi etc.). Exemplu: Al iubeam mult-gresit; Il iubeam mult-corect.
In al doilea rand cuvintele 'chiar' si 'deloc' nu exista in dictionarul explicativ romanesc, poate vroiai sa zici 'chiar' si 'deloc'.
In ultimul rand e perfect normal sa simti nevoia de a face sex, incearca sa-ti dai seama cam ce fel de persoana este el, daca ar accepta o asemenea relatie( cu toate ca ma indoiesc ca nu ar face-o, dar mai stii...) si daca ar fi de acord, ar fi discret?! Dupa ce ai lamurit lucrurile acestea, poate ar trebui sa incerci, mai exista mereu posibilitatea ca in asemenea relatii sentimentele sa urmeze mai tarziu.

| FeelTheHappines a răspuns (pentru alyzee):

în primul rînd îți mulțumesc de sfat. În al 2-lea nu am nevoie ca cineva sa ma corecteze în privința greșelilor mele gramaticale, l-e știu foarte bine care-s, și nu suntem la un examen de admitere. Și ca sa fiu mai explicita: Am folosit varianta engleza de la calculator în care după cum știți nu există ă și î. Și Victor, în loc sa-ti împreștii negativul, ar fi mai bine sa-l patrezi pentru tine sau pentru cei care au nevoie de el. Si nu am eu 15ani.

| VictorFlorin55 a răspuns:

Intai puna mana pe carte si invata gramatica, lasa tu relatiile sexuale, ca o sa sfarsesti cu burta la gura la 15 ani

| crstiiii a răspuns:

Mi s-a int sa fiu atras de o fata doar pe plan sexual iar daca tu esti interesata de acel tip doar asa si el nu e implicat in nicio relatie nu vad de ce ar spune nu daca tu ii zici ca vrei doar o aventura cu el:*. bafta