| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgenta de un raspuns, sfaturi.
Am intretinut relatii cu prietena pe data de 6, in preludiu ne-am excitat amandoi fara sa facem sex, si mi-am dat drumul pe burta ei care s-a scurs putin pe la pasarica", ne-am mai frecat etc., dupa 5 minute, mi-am pus prez si am facut sex si la sfarsit mi-am dat drumul afara. luna trecuta i-a venit pe 21, mai devreme cu 3 zile, ma ingrijoreaza faptul sa nu fi lasat-o insarcinata,
Ea urmatoarea saptamana dupa ce am facut dragoste, a muscat-o ceva de mana(paianjen sau altceva si cred ca a fost alergica) i s-a umflat,a fost la spital, i-a dat niste perfuzii, a venit acasa si a facut injectii cateva zile si a avut varsaturi, stari de greata, dupa evenimentul neplacut a luat medicamente si si-a revenit.
Acum ma sperie ca nu ii mai vine odata ciclul, poate sa afecteze medicamentele si injectiile si starea de tres intarzierea:_(?sad am nevoie de sfaturi urgent.

Răspuns Câştigător
| andreeas00ss a răspuns:

Avand in vedere sa luan anterioara a avut menstruatie nu cred ca este insarcinata.Cred ca pastilele, injectiile si perfuziile ii pot deregla menstruatia in sa nu e sigur. Daca are mai mult de 7 zile de cand ii intarzie menstruatia cumparai un test de sarcina costa maxim 15 lei.Iar pe viitor sa folositi prezervatovul sau alta metoda de contraceptie.Succes!

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Normal ca stresul/tratamentul afecteaza CM.
Un test de sarcina si elucidati orice mister.
Altadata, sa fiti precauti, sa lasati jocurile si sa va protejati.
Uite asa se imbolnavesc fetele de stres din cauza neglijentei.
O seara bunahappy

| ady000 a răspuns (pentru caramela):

Buna.
Dar e posibil sa fie insarcinata daca nu am facut nimic in interior?, e posbil ca spermatozoizi sa intre in vagin?

| caramela a răspuns (pentru ady000):

Riscuri intotdeauna sunt, doar nu trebuie o tona de lichid.
I-AI UN TEST DE SARCINA SI GATA.

| neutrino a răspuns:

Sexul se face intotdeauna cu prezervativ: in caz contrar stai la mana norocului, indiferent daca este sau nu muscata de mana!

| ady000 a răspuns (pentru neutrino):

Nu am facut mai neprotejat, pur si simplu un simplu preludiu caare s-a sfarsit cu ejaculare pe burtica, nu am introdus nimic in ea pana sa imi dau drumul.

| neutrino a răspuns (pentru ady000):

Tu ai spus:"am intretinut relatii cu prietena..."! Faptul ca ai frecat-o pe burta ei nu inseamna ca ai intretinut relatii, ci ca ai chinuit fata degeaba!

| Emilian65 a răspuns:

Intarzierea poate fi si din cauza tratamentului care l-a facut.

| n1n1o a răspuns:

Sal, cel mai simplu iai un test de sarcina si gata big grin