| Alex_Alex_1996_biY4 a întrebat:

Salut,am o intrebare

Am 14 ani si cand mă masturbez, termin in cateva secunde(am ejaculare precoce?)

Daca ma opresc din masturbat se vindecă?

Raspunsuri serioase va rog?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Tot asa/la fel se intampla la inceput in cazul majoritatii baietilor. Cu trecerea timpului se va mari ''lungime'' masturbarii ca si timp efectiv. Sanatate!

| Alex_Alex_1996_biY4 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci sa o fac in continuare?

| Andrei258 a răspuns (pentru Alex_Alex_1996_biY4):

Buna seara, da și eu o fac atunci cand sunt stresat.

| doctorandus a răspuns (pentru Alex_Alex_1996_biY4):

Masturbarea nu produce ejaculare precoce. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da.

| Donsavas a răspuns:

Te masturbezi des? Atunci rareste o!

| Alex_Alex_1996_biY4 explică (pentru Donsavas):

Nu am mai facut o de o lună

| memdepay a răspuns:

Toți băieții întâmpinăm 'problema' asta la început, după o perioadă ai să vezi ca durata se va crește, spor la labă