| vladutgabriel77 a întrebat:

Salut.am o intrebare cam ciudata. iubita mea e pe stop si mi-e rusine sa intreb si zice ca o doare.as vrea sa stiu dc

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

E normal sa o doara happy. Ideea e sa isi faca acele dureri mai suportabile.Sun-o si spune-i sa isi puna o perna sub bazin si o sticla de apa calda pe burtica. Poate sa ia si pastile ca sa nu o mai doara -poate are vreo raceala sau alte probleme.Vezi ca tu esti iubitu ei si nu are de ce sa iti fie rusine. Cand face-ti sex nu iti e?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este normal să aibă şi dureri!

Este vorba de aşa numitul SPM = sindrom premenstrual - vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/sindromul-premenstrual_1047

Toate cele bune.

| h3r a răspuns:

Ce te interesează pe tine?
Lasă fata în pace!

| vladutgabriel77 explică (pentru h3r):

Vreau sa stiu ca stau ingrijorat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este normal sa se simta rau la menstruatie.
O poate ajuta sabea niste ceai de urzica sau cretisoara sau sa puna o sticla cu apa calda pe burta, ii amelioreaza durerile.
Te pup.

| Evelyn89 a răspuns:

Cat de simpatic ai fost happy ma bucur ca mai exista baieti carora le pasa de partenerele lor dar stai fara grija, in general toate fetele au dureri in timpul menstruatiei(pe unele mai mult, pe altele mai putin). Nu trebuie sa te impacientezi, crezand ca are probleme medicale...nu este neaparat adevarat. Este ceva normal si din fericire, trecator. P.S: In perioadele astea, fetelor le prinde f bine ciocolata, inghetata, dulciuri. ai putea sa-i faci o surpriza, atunci cand iti mai spune ca o doare du-te la ea cu o ciocolata sau o cutie cu bomboane. In primul rand ca se va bucura la gestul tau dar ii si face foarte bine in astfel de zile "chinuitoare"! o sa uite si de dureri. Mult succes

| lorii2bl a răspuns:

E la menstruatie si e de la mucoasa uterina care se „rupe", nu are vreo problema sau ceva grava. Frumos ca te preocupa si ca are incredere sa-ti spuna happy. Cred ca stie si ea ce are de facut...no-spa, apa calda intr-un pet de 0, 5l si masat pe burta apoi spor la orice-si doreste!
Numai bine!