| BoGdY1107 a întrebat:

Salut, am o întrebare, care ar fi șansele să se rupă un prezervativ, la o utilizare moderată?
Și după cât timp apar grețurile in caz de sarcină?

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Cam dupa 5 saptamani ar aparea simptomele de sarcina. Se poate rupe daca partenera nu ar fi lubrifiata suficient acolo jos si va place in pozitia doggy.

| HazelEyes77 a răspuns:

Primele simptome ale sarcinii apar la 5-6 saptamani sau chiar mai tarziu. Si greturile matinale, poftele sau aversiunea pentru unele alimente cam pe la 6-7 saptamani de sarcina. Daca ai greturi la putin timp dupa contactul sexual acestea nu au legatura cu graviditatea ci mai degraba cu indigestia sau cu alte afectiuni gastroenterologice. Prezervativul se poate rupe uneori atunci cand nu e utilizat corespunzator, sau cand penetrarea e brutala.

| Krax256 a răspuns:

Sansa este de sub 1% dar exista, poate avea un mic defect de fabricatie.
Greturile sunt in functie de organismul femeii, unele femei nu sufera de asa ceva, la altele apar devreme sau mai tarziu.

| BoGdY1107 explică (pentru Krax256):

Pai pot apărea chiar înainte de prima săptămână?