| Litta a întrebat:

Am o întrebare dacă mă poate ajuta cineva.
Cu o lună în urmă am avut sex neprotejat, de acum 2 săptămâni am stări de greață și vomă, de la orice mincare am grețuri, mi s-au deschis poftele. Poate fi vorba de o sarcină sau nu?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog sa te consulte numai el i ti poate spune daca este vorba sau nu de sarcină.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, pare a fii o sarcina, deja in curs de dezvoltare.
Fa un test de sarcina si te lamuresti imediat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate aprecia ca fiind foarte mica daca nu cu totul imposibila probabilitatea si posibilitatea ca o sarcina cu varsta de numai 2 saptamani, sa poata genera, forma si sa si induca in organismul femeii insarcinate, stari, senzatii si simptome corespunzatoare celor care sunt provocate de sarcina reala care poate sa apara in cazul unor anumite viitoare mame.
Fiindca actul sexual a fost intretinut in urma cu circa 28 de zile, testul de sarcina daca este efectuat in acest va avea GARANTAT rezultat valabil, valid si corect in proportie de peste 99%. Pe baza rezultatului obtinut vei sti cu maxima precizie daca exista sau nu hormonul de sarcina hCG in urina, fiindca hormonul hCG reprezinta unicul indiciu ferm, cert privind existenta sau lipsa sarcinii in astfel de situatii. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

De ce nu faci un test de sarcină?

| sofisis a răspuns:

Daca abia acum o luna ai facut sex este imposibil ca acum 2 saptamani sa fii inceput simptome de sarcina.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Niste detalii legate de menstruatie, daca a terminat in tine

| IasminaIasminna a răspuns:

Stările de greata apar de abia în a 5-7 săptămână de sarcină..deci nu e posibil. poate ai ceva dereglări alimentare, poate e pe baza de stres sau chiar e posibil să îți induci asta

| Hellga a răspuns:

Fa un test de sarcina, vei sti la singura daca da sau e din alta cauza