| DeeaElenaaaa a întrebat:

Am o intrebare, in data de 11-12.05.2019 am avut contact sexual neprotejat(a ejaculat in mine) in data de 13.05. 2019 la fel..am avut greturi,stari de voma,pofta de mancare, stari de somnolenta, de la unele mirosuri mi se facea rau, in data de 17.05. 2019 mi-a curs ceva maroniu, dupa roz iar acum rosu inchis, poate fi o eventuala sarcina? Acum am 3 zile de cand am sangerare si nu stiu daca e menstruatie sau sangerare de la implantare, un sfat? Testul de sarcina Ultrasensibil pot sa-l fac daca am acele sangerari?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

laughing) nu esti insarcinata, nu se vad semnele de sarcina dupa 5 zile ci dupa 2-3 saptamani. La fel si testul de sarcina, se face dupa vreo 3 saptamani. Ti-a venit ciclu cel mai probabil

| DeeaElenaaaa explică (pentru Adry05):

Nu imi vine niciodata atat de putin si mai ales dupa ce am facut neprotejat, imi doresc un bebe si chiar m-as bucura sa fiu

| Violleta2022 a răspuns:

Greturile si poftele d e mancare in sarcina, apar numai dupa 3 saptamani de sarcina.
Ceea ce ti se intampla tie acum, nu are nici o legatura cu sarcina, mai ales ca ai menstra, putand fii o criza de stomac, de fiere, de infectie alimentara.
Un test corectde sarcina se afce DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inaininte de 21 de zile, este inutil si eronat.

| DeeaElenaaaa explică (pentru Violleta2022):

Nu chiar, adica depinde am o prietena care si-a facut dupa 14 zile si i-a iesit pozitiv si acum are bebe

| Violleta2022 a răspuns (pentru DeeaElenaaaa):

Daca si-a facut testul al 14 zile dupa data cand trebuia sa-i vina ciclul, atunci se explica de ce a iesit pozitiv. cel mai probabil nu-si mai aduce aminet de cand a numarat 14 zile.
Pentru ca testele din comert sunt foarte clare, dar numai dupa 21 de zile (3 saptamani).

| DeeaElenaaaa explică (pentru Violleta2022):

Deci, a a vut ciclu menstrual imediat la vreo 6 zile dupa ultimul contact sexual (a ejaculat in ea) si avea la menstruatie o culoare inchisa a tinut-o 5 zile dupa la vreo 2 zile sau cat si a facit testul de la Barza ala Ultrasensibil si a iesit pozitiv m-am mirat si eu

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Dupa 21 de zile fa un test