| Madalin123654 a întrebat:

Am o intrebare la care vreau sa luati ca pe ceva atare. Acum 1 luna cand alergam la football simteam un sentiment ca testiculele "se zguduiau" adica acel sentiment atunci cand nu porti chiloti/boxeri si alergi, dar eu purtam boxeri. Am zis ca poate fi o raceala si am stat 1 luna fara football, insa in seara asta cand am fost la football cand am alergat simteam tot asa dar mai putin, atunci cand tuseam simteam ceva pe testiculul stang parca o ciupitura nedureroasa. Dupa football am stat jos si imi simteam testiculele ciudat si tot asa ma ciupea pe ambele ( dar mai mult pe stangul) ceva dar tot asa care nu durea... Cand am ajuns acasa si am palpait am observat ceva la testiculul stang in spatele lui acolo in spate la scrot ca atunci cand palpai ma doare ceva, dar nu ma doare testiculul ca am palpait putin mai sus. Dar acum nu ma doare. Tin sa mentionez ca sentimentul acela la testicule se declanseaza doar cand alerg... dar daca stau sau merg nu simt nimic.
Nu vreau sa raspunsuri gen : Du-te la medic! sau ceva gen. Parerile voastre doar sa nu fie la sictir! P.S : In general nu prea simt nici o durere la testicule! Doar acel disconfort! ( si durerea aceea de mai sus)

Multumesc mult! un an nou fericit!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cand faci si sport ar trebui sa porti suspensor.

| Emilian65 a răspuns:

Incearca si ia pe sub boxeri un slip care sa-ti tina testiculele mai strans. Poate boxerii sunt un pic mai larguti si din aceasta cauza simti ca se "zguduie" testiculele in ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Madalin123654 explică:

Da, dar durerea aceea? care am enuntat-o de la ce poate sa fie? Multumesc din nou!

| Dumitruionutz3 a răspuns (pentru Madalin123654):

Salut ai fost la medic? ce problema ai avut?