| Radandam a întrebat:

A inceput sa ma doara testiculul drept dintr-o dată când jucam fotbal. După o zi, durerea s-a mutat la cel stâng.Dar este o durere usoara. Cand imi palpez testiculele simt ca pe langa cele 2 testicule, ar mai fi o bilă mare amplasata in testiculul stang. Voua vi s-a intamplat? Ce credeti ca poate sa fie? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pare un chist, deci o tumoare.
Un medic endocrinolog îți va indica niște teste.

| anonimg a răspuns:

Nu-ți mai pune prea multe întrebări. Cu cât vei merge mai repede la medic cu atât mai bine. Nu ignora astfel de incidente de pe o zi pe alta, pentru că poți ajunge să suferi toată viața. Anunță-ți părinții și mergi la medic. Dacă părinții sunt inconștienți, indiferenți și nepăsători, sună tu la salvare. Este gratuit; deci nu costă nimic tratamentul.

| Radandam explică (pentru anonimg):

Pai imi fac maine o programarea la urolog, dar daca imi spune sa vin peste o saptamana imi este sa nu se agraveze

| anonimg a răspuns (pentru Radandam):

Dacă așa stau lucrurile, atunci suni la 112 și intri mai repede. Urgențele se tratează mai repede. Nu știu cum să zic, dar în locul tău nu aș fi așteptat programare. Nu mi se pare caz de programare, ci mai degrabă de urgență.

| Ale5184 a răspuns:

Mergi la medic. Si daca iti da cineva un raspuns cu ce ar putea fi, tot nu strica un consult si poate ai nevoie de tratament

| Ale5184 a răspuns:

Sau incearca sa intri pe un forum medical in care poti intreba si iti vor răspunde doctorii direct. Gasesti mai multe pe google.