| Cristea_Vladut_1993 a întrebat:

Este normal ca la varsta de 12 ani si o marime a penisului de 7 centimetri sa nu ejaculez?

Este o problema de la mine sau pur si simplus sunt in crestere. Trebuie sa vizitez un doctor sau are legatura cu o situatie medicala precizez ca inca nu am implinit 12 ani dar mai sunt doar 4 luni pana implinesc.

Sa trecem inapoi la subiect eu ma masturbez dar totusi sperma mea nu este ejaculata senzatia de dupa masturbare este imediata apare senzatia de urinare asta sa demonstreze oare ca eu nu am inca spermatozoizi in corp?

Va rog sa ma ajutati urgent, dau funda celui cu cel mai bun si sigur raspuns!

Va rog sa aratati seriozitate deoarece nimeni nu doreste sa imi raspunda la aceasta intrebare!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Da, este normal ca la 12 ani sa ai un cuc de 7 cm. Va creste el odata cu tinem, pana la 16 ani, cand el isi incheie cresterea.
Din pacate, chiar daca mergi la medic, tot nu are ce-ti face, ca nu exista pastile sau tratamente sa-ti stimuleze crsterea cuculetului.
Pune mana si manaca sanatos, ca sa cresti si sa te dezvolti armonios si cuculetul va creste si el.
2. Nu ai ce sa ejaculezi la varsta asta, ca esti inca copilas si cucul tau nu produce inca sperma. Mai ai rabdare vreo 2-3 ani si va incepe sa functioneze si jucarica.
3. La 12 ani nu ai ce sa masturbezi, esti inca foarte mic!
Mai lasa frecatul cuculetului, ca strici jucarica! ESte nromal sa apara senzatia de urinare, ca la varsta asta, doar pentru atat lucru il poti folosii.

| MaziluHDGAMMING2009 a răspuns (pentru Violleta2022):

Te-as ruga sa nu il dezinformezi, penisul nu isi inceteaza cresterea la 16 ani, isi inceteaza cresterea cu terminarea pubertatii care in general difera de la individ la individ.Nu meriti titlul de campionul zilei cu aceste raspunsuri.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaziluHDGAMMING2009):

Mai citeste statisticile si vei invata si tu, eventual intorce-te sa dai sfaturi cand mai cresti.

| Emilian65 a răspuns:

Este normala marimea penisului. Tot normal este si faptul cu nu ejaculezi la varsta asta dar, nu este normal sa te masturbezi zilnic. Nu te mai masturba si totul va fi ok.

| alina2k18 a răspuns:

Inca nu esti dezvoltat complet ca sa ejaculeziwinking
7cm? Cam mic laughing

| gheorghe699 a răspuns:

Lasa puta in pace, o sa creasca odata cu tine ...in loc sa iti freci putulica, citeste o carte, invata, fa sport.

| Heavenonearth a răspuns:

Citeste cărţi despre sexologie, despre adolescenţă. Acolo vei avea detalii despre trupul bărbatului şi al femeii.
Ai 12 ani, corpul tău nu produce spermă. Punct. Poţi produce numai după 14 ani, de aceea încă esţi pe drumul dezvoltării fizice: pilozitate axială, facială cât şi păr la puţă! laughing Nu te speria, stai chill.